هواپیمایی ایر آستانا قزاقستان Air Astana Airlines

با اینکه خیلی از افراد می دانند که قزاقستان در قلمروی شوروی سابق قرار دارد اما تعداد کمی از اینکه این کشور در مجاورت چین قرار دارد آگاهی دارند. قزاقستان از مرز جنوب شرقی با چین همسایه است و می توان از آن با ۱ ساعت و نیم پرواز به شهر اورومچی و با ۵ ساعت پرواز به شهر پکن رسید. نزدیکی قطب ایرآستانه به چین باعث شده که این ایرلاین با ایرلاین های خارجی دیگری که در این شهر قرار دارد برای پرواز به چین رقابت تنگاتنگی داشته باشد.

هواپیمایی ایر آستانا قزاقستان Air Astana Airlines

 

معرفی

شرکت هواپیمایی ایر آستانه قزاقستان Air Astana Airlines در سال 2001 از مشارکت شرکت بریتانیایی بی‌ای‌ئی سیستمز و صندوق ذخیره ارزی دولت قزاقستان؛ سرموک کازینه تاسیس شد. تاسیس شد و یکی از خطوط هواپیمایی کشور قزاقستان می باشد و دارای بیش از 30 هواپیمای مسافربری و باربری است. فرودگاه های مرکزی شرکت هواپیمایی ایر آستانه قزاقستان Air Astana Airlines فرودگاه بین المللی آلماتی قزاقستان Almaty International Airport و فرودگاه آستانه قزاقستان Astana International Airport می باشند .

شرکت ایر آستانا هم‌اکنون درناوگان هوایی خود، دارای 32 فروند هواپیمای جت مسافربری است. شرکت هواپیمایی ایر آستانا در حال حاضر روزانه به 63 مقصد در آسیا، خاورمیانه و اروپا پروازهای مستقیم دارد و از 10 تیر 95 در ایران فعال شده است. این ایرلاین در سال ۲۰۰۶ ۱.۵ میلیون، در سال ۲۰۰۷ ۲.۱ میلیون، در سال ۲۰۰۸ ۲.۳ میلیون، در سال ۲۰۰۹ ۲.۲ میلیون، در سال ۲۰۱۰ ۲.۶ میلیون، در سال ۲۰۱۱ ۳ میلیون، در سال ۲۰۱۲ ۳.۳ میلیون، در سال ۲۰۱۳ ۳.۷ میلیون، در سال ۲۰۱۴ ۳.۸ میلیون و در سال ۲۰۱۵ ۳.۹ میلیون نفر را جابجا کرده است.

پرواز به سمت چین

با اینکه خیلی از افراد می دانند که قزاقستان در قلمروی شوروی سابق قرار دارد اما تعداد کمی از اینکه این کشور در مجاورت چین قرار دارد آگاهی دارند. قزاقستان از مرز جنوب شرقی با چین همسایه است و می توان از آن با ۱ ساعت و نیم پرواز به شهر اورومچی و با ۵ ساعت پرواز به شهر پکن رسید. نزدیکی قطب ایرآستانه به چین باعث شده که این ایرلاین با ایرلاین های خارجی دیگری که در این شهر قرار دارد برای پرواز به چین رقابت تنگاتنگی داشته باشد.در حال حاضر برنامه پروازی این شرکت از تهران به پکن طبق جدول زیر است:

 **رفت** 
مسیر پروازی --- خروج --- ورود --- ایام هفته

تهران- آلماتی ---۱۳:۲۰---۱۹:۰۵--- سه شنبه ؛ پنج شنبه.

 آلماتی-پکن --- ۲۲:۳۰---۰۴:۵۵--- سه شنبه ؛ پنج شنبه.
 **برگشت** 
مسیر پروازی --- خروج --- ورود --- ایام هفته

پکن - آلماتی ---۰۵:۵۵---۰۹:۰۵---  شنبه ؛ سه شنبه.

 آلماتی-تهران--- ۱۱:۰۰---۱۲:۲۰--- شنبه ؛ سه شنبه.

شماره تلفن و آدرس دفتر هواپیمایی ایرآستانا-air astana در تهران

آدرس : ایران تهران خیابان ولیعصرخیابان کاج آبادی پلاک ۱۱۴ طبقه اول

شماره تماس: ۰۰۹۸۲۱۴۲۹۶۷۸۰۰

 

 

برچسب ها: دانشجویی  تجاری  گردشگری 

پست های مشابه

 

تمامی حقوق برای سایت دروازه ایران و چین محفوظ می باشد
京ICP备16062481号-1