شنژن 深圳市

شنژن یکی از مناطق آزاد تجاری موفق در چین و از اهمیت بازرگانی زیادی برخوردار است. جمعیت آن در سال ۲۰۱۰ میلادی برابر ۱۰٬۴۶۷٬۰۰۰ نفر بوده است. جمعیت آن با حومه بیش از ۱۲ میلیون نفر است. شرکت فاکس‌کان در این شهر قرار دارد. در ۲۰ دسامبر ۲۰۱۵ در شنژن، رانشِ زمین روی داد که منجر به ناپدیدیِ ۲۵ زن و ۵۱ مرد شد.[۳] در این رخداد، چندین ساختمانِ مسکونی به‌ تمامی به زیرِ زمین رفت و دفن شد.

شنژن 深圳市

 

شهر شنزن شهری ساحلی واقع در جنوب چین است که سی سال پیش فقط یک دهکده ساحلی برای ماهیگیران بود اما پس از سال 1978 و اجرای اصلاحات اقتصادی در چین، در اثر سیاست‌های حمایتی دولت و مزایای جغرافیایی این شهر، شنزن امروزه به کلان‌شهری مدرن با جمعیت بیش از 10 میلیون نفر تبدیل شده و یکی از مراکز اقتصادی، مالی، فنی و بندری کشور چین است. از این رو، همه ساله مسافران خارجی زیادی مخصوصاً تجار به این شهر سفر می‌کنند. اما نباید چنین تصور شود که این شهر از لحاظ گردشگری هیچ جاذبه‌ای ندارد. معروف‌ترین اثر دیدنی شنزن همان پارک پنجره جهان است.

درواقع بندر شنزن شهر الکترونیک و موبایل و کامپیوتر و لوازم جانبی به حساب می آید و یک ساعت با بندرگوانگجو وماکائو فاصله دارد. واقع شدن این چند شهر مهم بندر تجاری در کنار هم و دارا بودن کارخانجات تولیدی و مراکز تجاری مهم شنزن را از درجه اهمیت ویژه ای برخوردار کرده است. نگاه دولت چین به این منطقه و بخصوص این شهر و عنایت در سیاست گذاری باعث شده این شهر با بقیه شهرها تفاوت عمده ای داشته باشد. این شهر امروز به دلیل وجود هشتمین ساختمان بلند دنیا شکوهی خاص یافته و وجود ساختمان‌های بلند زیبایی بهت انگیزی را به چشم انداز آن داده است. شنزن بعد از غروب آفتاب، سیمایی جذاب می‌یابد و آبشاری از نورهای شگفت آور در آن دیده می‌شود. شنزن امروزه به عنوان یکی از مراکز مهم تجاری اقتصادی شرق آسیا توانسته است جایگاه مناسبی یابد و در زمره شهرهای بزرگ دنیا درآید. مردم چین شنزن را شانگهای جدید می نامند و بر این اعتقادند که این شهر را جوری ساخته اند که دلشان می خواسته. شهری تمیز تر و زیبا تر از نظر شهر سازی و ظاهری با امکاناتی منحصر بفرد و چشم نواز. بندر شنزن شهر الکترونیک و موبایل و کامپیوتر و لوازم جانبی یکساعت با بندرگوانگجو وماکائو فاصله دارد. واقع شدن این چند شهر مهم بندر تجاری در کنار هم و دارا بودن کارخانجات تولیدی و مراکز تجاری مهم شنزن را از درجه اهمیت ویژه ای برخوردار کرده است. نگاه دولت چین به این منطقه و بخصوص این شهر و عنایت در سیاست گذاری باعث شده این شهر با بقیه شهرها تفاوت عمده ای داشته باشد.

امکان دیدنی متعددی در این شهر وجود دارد که در این میان میتوان به پارک پنجره جهان واقع در ساحل خلیج شنزن با مساحت 480 هزار متر مربع را نام برد،این پارک در 18 ژوئن سال 1994 به بهره‌برداری رسید. در این پارک می توانید ماکت اماکن دیدنی‌ سراسر دنیا را از نزدیک ببینید دیدن کنید که در نوع خود بی‌نظیر است. در واقع شما با رفتن به این مکان انگار که از مهمترین اماکن دیدنی دنیا بازدید کرده‌اید و این را مدیون ماکت‌ها هستید.انواع دهکده‌ها و آداب و رسوم مردم دنیا و حتی قبلیه‌ها در این مکان شبیه‌سازی شده‌اند و شما می‌توانید با آن‌ها آشنا شوید. برنامه‌های شاد هم به طور زنده در مکان باغ و پارک تفریحی بزرگ جهان برگزار می شود که بسیار سرگرم کننده هستند. تمدن‌های امروز دنیا و مجسمه‌ها و الهه هایی که در این منطقه می‌بینید بسیار لذت بخش هستند و شما را به ادوار گذشته متصل می‌کنند.از کشور ایران هم نماد‌هایی در این مکان قرار دارد که شامل مسجد امام، تخت جمشید و میدان نقش‌جهان اصفهان از جمله آن‌هاست و حتی می‌توانید ماکت بخشی از معماری شوش را ببینید که البته بازدید‌کنندگان بسیاری نیز دارد.

 

 

برچسب ها: شنجن  گردشگری 

پست های مشابه

 

تمامی حقوق برای سایت دروازه ایران و چین محفوظ می باشد
京ICP备16062481号-1