دانشگاه علم و صنعت پکن-USTB

دانشگاه علم و صنعت پکن (The University of Science and Technology Beijing (北京科技大学در سال 1952 تاسیس شد. بیش از نیم قرن از رشد قابل توجه آن را به یکی از دانشگاه های ملی وکلیدی و تاثیر گذار در علم وصنعت با حمایت مالی وزارت چین آموزش و پرورش توسعه یافته است. USTB برای مطالعه متالورژی و علم مواد مشهور است.همچنین به عنوان "مهد مهندسان آهن و فولاد" شناخته شده است.

دانشگاه علم و صنعت پکن-USTB

 

معرفی دانشگاه

دانشگاه علم و صنعت پکن (USTB) در سال 1952 تاسیس شد. بیش از نیم قرن از رشد قابل توجه، آن را به یکی از دانشگاه های ملی وکلیدی و تاثیر گذار در علم وصنعت با حمایت مالی وزارت چین آموزش و پرورش توسعه یافته است. USTB برای مطالعه متالورژی و علم مواد مشهور است.دانشگاه USTBبیش از 100،000 فارغ التحصیل در رشته‌های مختلف دانشگاهی داردکه بسیاری از آنها به نخبگان ملی کشورچین در زمینه سیاست، اقتصاد، علم و آموزش و پرورش تبدیل شده اند. یکی از اهداف دانشگاه USTB تبدیل شدن به یکی از دانشگاه های پژوهش محور بالا در چین و یک دانشگاه بین المللی شناخته شده در سطح جهان است.

رشته های برتر

به عنوان "مهد مهندسان آهن و فولاد" شناخته شده است. تمرکز اصلی دانشگاه بر رشته‌های مهندسی است؛ این دانشگاه به طور همزمان توجه خاصی به رشته های علم، مدیریت، علوم انسانی، اقتصاد و حقوق.دارد. این یکی از اولین دانشگاهای مورد تایید دولت چین عضو "پروژه۲۱۱" چین، قرارگرفته است . این دانشگاه در 1952 باترکیبی از پنج کالج با نام مؤسسه صنعتی آهن وفولاد تاسیس شده است. . پس از آن،چندی این دانشگاه در سال ۱۹۶۰به موسسه اآهن و فولاد شناخته شده است درسال ۱۹۸۸ به عنواندانشگاه علم و صنعت به دانشگاه علم وصنعت پکن نام گذاری شد USTB مساحت کل 557،858 متر مربع در Haidian منطقه، پکن واقع شده است، ، ک USTB سالن تربیت بدنی آنکه برای بازی های المپیک تابستانی 2008 ساخته شده است ذر بخش شرقی دانشگاه واقع شده است.

دانشجویان خارجی

در دسامبر 2014، 27،371 دانشجو تمام وقت شامل 13،393 دانشجوی مقطع کارشناسی، 9344 کارشناسی ارشد، د2912دانشجوی دکترا، 243 دانشجو کالج و 829 دانشجو بین المللی است. USTB پذیرش دانشجویان بین‌المللی را از سال ۱۹۵۴آغازکرد.و بیش از دو هزار نفر از دانشجو از سراسرجهات ۷۴ کشور برای مطالعه و انجام پژوهش در دانشگاه. پذیرفت . تعداد دانشجویان خارجی دراین دانشگاه در هر سال در حال رشداست.

وضعیت علمی

USTB متشکل از ۱۶دانشکده . ۴۸ برنامه مقطع کارشناسی، ۱۲۱ برنامه کارشناسی ارشد، ۷۳دکترا و 16 زمینه پژوهشی فوق دکترا.است . دانشگاه USTB به عنوان دانشگاهی در سطح علمی ممتاز 12 رشته کلیدی ملی مانند آهنی متالورژی، علم مواد، مهندسی مواد ، طراحی مکانیکی و تئوری و مهندسی معدن و غیره به مدت طولانی شهرت زیادی ذارد.به طوری که خارج از کشورچین هم درعلوم مدیریت و مهندسی، تاریخ علم و فن آوری ه موفق به کسب شهرت بالا یی شده است. دررشته هایی مانند تئوری کنترل و مهندسی کنترل، مهندسی حرارتی و مهندسی مکاترونیک توسعه یافته است. علاوه بر این، به تازگی در رشته هایی مانند علوم کامپیوتر، فناوری اطلاعات، مهندسی محیط زیست، و مهندسی عمران در حال توسعه است..

امکانات

به عنوان یک دانشگاه پیشرو در پکن، USTB ارائه می دهد دانش آموزان خود یک آرایه وسیعی از امکانات برای اطمینان از کیفیت زندگی راحت ودر حالی که در محوطه دانشگاه. USTB صاحب یک سالن تربیت بدنی المپیک در محوطه دانشگاه که سالنهای مناسب برای جودو و تکواندو که در سال 2008 ساخته شذه است . در حال حاضر این باشگاه دارای سالن های تنیس روی میز، تنیس، بدمینتون، بسکتبال و استخر شنا است ومسابقات زیادی در این سالن ها برگزار می شود. شما می توانید استخر شنا، زمین تنیس، مرکز تناسب اندام و دیگر امکانات تفریحی دانشگاه .استفاده کنید. خوابگاه USTB برای رفاه دانشجویان خارجی دانشگاه زندگی راحت و یک تجربه موفق وخوب در دانشگاهی فراهم کرده است . خوابگاه شامل مبلمان، اینترنت، تلفن، تلویزیون، تهویه هوا، حمام خصوصی، 24 ساعته آب گرم و خدمات تمیز کردن اتاق به طور منظم.است .

 

 

برچسب ها: پکن  دانشگاهها 

پست های مشابه

 

تمامی حقوق برای سایت دروازه ایران و چین محفوظ می باشد
京ICP备16062481号-1