سرمایه‌گذاری فولکس در چین با احداث کارخانه جدید

شرکت فولکس واگن قصد دارد در قالب طرح سرمایه گذاری مشترک، به تولید انواع خودرو بر پایه یک پلتفرم مشترک در چین با احداث یک کارخانه جدید اقدام نماید. به این ترتیب با سرمایه گذاری ۱.۶ میلیارد دلاری فولکس واگن، تا سال ۲۰۲۰ تعداد ۶۰۰ هزار دستگاه به تیراژ تولید خودرو در چین افزوده خواهد شد.

سرمایه‌گذاری فولکس در چین با احداث کارخانه جدید

 

با سرمایه گذاری ۱.۶ میلیارد دلاری شرکت فولکس واگن در چین تا سال ۲۰۲۰ تیراژ تولید خودرو در این کشور ۶۰۰ هزار دستگاه در سال افزایش خواهد یافت.

شرکت فولکس واگن قصد فعالیت در قالب طرح سرمایه گذاری مشترک در جنوب چین را دارد. در واقع شرکت فولکس واگن با طراحی یک پلتفرم قصد تولید خودروهای مختلف بر پایه این مجموعه در چین را دارد.

احداث کارخانه جدید تولید خودرو در جنوب چین

جوکم مدیر عامل شرکت فولکس واگن چین با اعلام خبر احداث کارخانه جدید فولکس واگن در جنوب چین گفت: با احداث این کارخانه جدید در جنوب چین به دنبال گسترش خودروهای برقی در این کشور هستیم.

جوکم گفت: علاوه بر احداث این کارخانه خودرو در جنوب چین، کارخانه مونتاژ خودروهای برقی در آینده نه چندان دور در این کشور احداث خواهد شد.

بنابر اعلام این شرکت خودروسازی در سال های اخیر با گسترش خودروهای برقی و استفاده از یک سیستم تصفیه نوین، این خودروساز توانسته است، انتشار گازهای گلخانه ای را تا حد قابل توجهی کاهش دهد.

طرح سرمایه گذاری مشترک استراتژی صنعتی چین برای توسعه صنایع خودروسازی

شرکت فولکس واگن و هواوی در قالب طرح سرمایه گذاری مشترک قصد توسعه فناوری های نوین در صنعت خودروسازی را دارند. پیش بینی می شود با این اقدامات خودروهای با فناوری سوخت نوین و به اصطلاح سبز در چین گسترش یابند.

یکی از استراتژی های صنعتی دولت چین توسعه صنایع خودروسازی با همکاری در قالب طرح سرمایه گذاری مشترک (جوینت ونچر) با خودروسازان مطرح جهانی است. این سیاست دولت چین سبب شده است تا علاوه بر گسترش خودروها با فناوری روز دنیا در این کشور صادرات خودرو نیز افزایش یابد.

در نتیجه این رویکرد طرح های جونیت ونچر خودروسازان چینی با دیگر خودروسازان در دو سال گذشته افزایش یافته است.

به عنوان نمونه خودروساز فورد نیز دو ماه پیش اعلام کرد که قصد سرمایه گذاری در صنعت خودرو چین را دارد. این شرکت خودروساز اعلام کرد برای شروع این قرارداد در قالب سرمایه گذاری مشترک مبلغ ۲۰ میلیون دلار در نظر گرفته شده است. این طرح در منطقه ژجیانگ شروع به کار می کند و پس از آن در سایر مناطق چین گسترش می یابد.

منبع: مقاومتی نیوز

 

 

برچسب ها: اخبار 

پست های مشابه

 

تمامی حقوق برای سایت دروازه ایران و چین محفوظ می باشد
京ICP备16062481号-1