برداشت میوه در حومه پکن

زندگی در شهرهای بزرگ جدا از جذابیت های زندگی شهر؛ پس مدتی فقدان گردش در طبیعت را ایجاد می کند اما شهر پکن با تمام وسعت و شلوغی اش در اطراف اش باغ های بزرگ میوه و سبزیجات وجود دارند که فرصت بازدید از آنها جذابیت های فراوانی دارد. در دو بازه زمانی مارچ تا می و سپتامبر تا اکتبر بهترین زمان برای انجام این کار هست، زیرا بسیاری از میوه ها در این ایام رسیده و اماده چیده شدن هستند.

برداشت میوه در حومه پکن

 

انتخاب خود را داشته باشید و آن را بخورید: چیدن میوه در حومه پکن

زندگی در شهرهای بزرگ جدا از جذابیت های زندگی شهر؛ پس مدتی فقدان گردش در طبیعت را ایجاد می کند اما شهر پکن با تمام وسعت و شلوغی اش در اطراف اش باغ های بزرگ میوه و سبزیجات وجود دارند که فرصت بازدید از آنها جذابیت های فراوانی دارد. در دو بازه زمانی مارچ تا می و سپتامبر تا اکتبر بهترین زمان برای انجام این کار هست، زیرا بسیاری از میوه ها در این ایام رسیده و اماده چیده شدن هستند. باغ داران هم از این فرصت استفاده کرده و با دریافت هزینه ای جزیی این فرصت را به بازدیدکنندگان میدهد که علاوه بر تماشا و لذت از محیط باغ از میوه های باغ هم به چینند و هم بچشند.

بیشتر باغ ها در حومه پکن قرار دارند، بسیاری از آن ها در ناحیه چانگپینگ، هوایرو و داشینگ قرار دارند. هزینه اینگونه باغ ها اکثرا شامل هزینه ورودی و قیمت میوه ها چیده شده(نه خورده شده) بر اساس وزن می باشد. اگرچه می توانید با حمل و نقل عمومی به باغ ها بروید، اما حمل کلی میوه به منزل کاری مشکل است، بنابر این بهترین کار به همراه بردن یک ماشین یا مینی باس است. پیدا کردن آدرس جاده های ناشناخته خارج از شهر ممکن است کمی مشکل باشد، باغ داران می توانند به شما در پیدا کردن آدرس و یا رانندگی کردن کمک کنند. بیشتر باغ ها در کنار یکدیگر قرار گرفته اند بنابر این اگه یک باغ خاصی را پیدا نکردید نگران نباشید چون دست خالی بر نمی گردید.


معرفی میوه ها

سیب – بهترین زمان: سپتامبر تا اوایل نوامبر

در 70 کیلومتری شمال پکن، باغ های Dashuiyuو Huairou شناخته شده برای سیب های اش است. این سفر را برای جشنواره سالانه سیب در اکتبر یا نوامبر به خاطر بسپارید، جایی که می توانید سیب های خود را دستچین کنید و محصولاتی مانند سالاد سیب، آب سیب تازه و محصولات دیگری از سیب را که توسط کشاورزان محلی به فروش می رسد را در آن بیابید. شما می توانید پس از آنکه سیب های خود را دستچین کردید آن ها را به منزل برده و دسر هایی مانند مافین سیب و پای سیب را بپزید.

انگور – بهترین زمان: سپتامبر تا اواخر اکتبر

تاکستان کایو بیش از 1330 هکتار انگور دارد و در ناحیه کایو قرار گرفته است و یکی از بزرگترین مناطق کاشت انگور در پکن است. بیش از شش هکتار از این باغ ها به روی عموم باز است و می توانند بیش از 70 نوع انگور را از برندهای محلی انتخاب کنند. این منطقه از آنجا که بهترین آب و هوا و جغرافیا را برای رشد انگور دارد، مشابه بوردو در فرانسه است. برداشت انگور تا اواخر اکتبر ادامه دارد. با این حال، بازدید از کایو نباید فقط به انتخاب انگور ختم شود. بیشتر ساکنین این شهرستان در نتیجه قرار گرفتن در اکوسیستم کاشت انگور دارای یک حس اجتماعی نیز هستند. بزرگسالان می توانند عصرها در مهمانی های تست نوشیدنی ها شرکت کنند و از نوشیدنی های دست ساز محلی چند جرعه بنوشند.

توت فرنگی - بهترین زمان: فوریه تا می

منطقه champing 昌平 در شمال غرب پکن پر از باغ ها و گلخانه های متعدد پرورش توت فرنگی هستند. بهترین ماه برای برداشت توت فرنگی فوریه تا می است. از دیگر مکان هایی که دارای باغ های توت فرنگی است میتوان باغ های بخش Badaling دیوار چین و پیست اسکی دنیای برف را نیز نام برد.

هلو – بهترین زمان: آگوست تا سپتامبر

باغ Harvest، در ناحیه پینگا از گروهی از کشاورزان هلو ساخته شده است. این باغ ادعا می کند که محصولات آن در معرض آفت کش ها و یا مواد نگهدارنده قرار نمی گیرند و اورگانیک هستند و آنها کیفیت و تازگی آن را تضمین می کنند. کشاورزان در سپیده دم شروع به برداشت محصول می کنند، اما شما لازم نیست صبح زود بیدار شوید تا از این فعالیت لذت ببرید. بازدید کنندگان همچنین می توانند شب را در باغ سپری نموده تا زندگی روستایی را تجربه کنند. ما این را به بازدید کنندگانی که با ماشین شخصی به باغ میروند پیشنهاد می دهیم، تا بتوانند به خوبی استراحت کنند. همچنین اینجا نزدیک دره سنگی Jingdong است میتوانید از آن هم دیدن نمایید.

گلابی – بهترین زمان: نیمه آگوست تا سپتامبر

باغ Red Sun در ناحیه هوایرو قرار دارد. این مکان برای گلابی های خوشمزه آن مشهور است اما انگور و هندوانه هم برای چیدن و انتخاب کردن دارد. اگر شما چیزی بیشتر از گلابی برای برداشت می خواهید، به محلی ها اطلاع دهید و آن ها شما را به باغ دیگری در همان خیابان راهنمایی می کنند.

اگر شما هنوز از میوه سیر نشدید، باغ رستوران خودش را نیز دارد و غذاهای ساده محلی و همه نوع کباب را سرو می کند. اگر شما می خواهید ماجراجویی داشته باشید در همان نزدیکی به Qinglongxia بروید تا آبشار اژدهای سیاه را ببینید یا برای خنک شدن با قایق پارویی در امتداد رودخانه حرکت کنید. همچنین این باغ ها نزدیک منطقه دیدنی پل مارکو پلو در پکن هستند.

هندوانه – بهترین زمان: نیمه سپتامبر تا نیمه اکتبر

هندوانه برای رفع تشنگی بسیار عالی است و خوشبختانه دو فرصت در سال برای برداشت هندوانه است؛ اولین نوبت برداشت از نیمه ماه مه تا پایان ژوییه و دومین آن از نیمه سپتامبر تا نیمه اکتبر است. باغ هندوانه Laosong در منطقه داشینگ برای هندوانه های آن شناخته شده است، پس اگر به دنبال طعم تابستان هستید، به سوی آن بشتابید. اگر هندوانه ها خسته کننده هستند، گلخانه ای مخصوص کودکان است که میوه های عجیبی مانند پشن فروت و دراگون فروت را می توان در آنجا یافت.

عناب (خرمای چینی)- بهترین زمان: اوایل سپتامبر تا اوایل اکتبر

عناب یا خرمای چینی یکی از محبوب ترین میوه ها در چین است که بهترین زمان برای برداشت اوایل سپتامبر تا اوایل اکتبر است این باغ ها نزدیک بخش Juyongguan دیوار چین پکن است.


معروفی مناطق

منطقه Daxing 大兴

از نیمه آگوست، جشنواره سالیانه انگور در این منطقه در 30 کیلومتری از مرکز شهر پکن برگزار می شود. برداشت انگور تا اواخر اکتبر ادامه خواهد داشت. جشنواره پاییزی برداشت میوه این منطقه از 6 تا 12 سپتامبر در Panggezhuang منطقه Daxing برگزار می گردد. گلابی، جاذبه اصلی جشنواره برای بازدید کنندگان می باشد. حدود 3000 هکتار از زمین های زیر کشت گلابی از 6 سپتامبر به روی عموم باز است. بیشتر گلابی ها حدود یک کیلوگرم وزن دارند.

روش دسترسی: بزرگراه Jing-Jin-Tang را تا خروجی کایو برانید. سپس دو کیلومتر دیگر را با توجه به تابلوهای راهنما برانید. شما همچنین می توانید از اتوبوس مسیر 926 را در Andingmen به سمت ایستگاه کایو استفاده کنید.

منطقه champing 昌平

این منطقه در شمال غرب پکن قرار دارد اگر امروز بیشتر این منطقه تبدیل مناطق مسکونی شده است ولی همچنان باغ ها و گلخانه های متعددی در انجا وجود دارند که اکثرا به پرورش توت فرنگی می پردازند. فراموش ننماییدکه بهترین ماه برای برداشت توت فرنگی مارچ و می است.

روش دسترسی: بهترین راه استفاده از خط مترو champing است.

منطقه Shunyi 顺义

فستیوال سالیانه برداشت انگور از آگوست تا سپتامبر در این منطقه در Longwantun برگزار می شود. این دهکده ترکیبی از صنعت کشاورزی، توریسم و مهمان نوازی است که با فناوری بالا 80 نوع میوه مانند سیب، گلابی، انگور، هلو، توت فرنگی، گیلاس، ولیک و چندین نوع از قارچ خوراکی کشت می شود.

حمل و نقل: جاده پکن - Shunyi را با توجه به علامت ها برانید.

منطقه Pinggu 平谷

این منطقه از سه سمت به کوهستان ختم میشود، و دشت ها و باغ ها در میان آن کوه ها قرار دارند.

حمل و نقل: اتوبوس شماره 918 را از ایستگاه Dongzhimen در ساعت 7:30 صبح به سمت دریاچه Jinhai، دره بزرگ Jingdong و غارهای Limestone سوار شوید، یا در جاده پکن-Miyun با توجه به علامت های جاده به سمت Pinggu برانید.

منطقه Huairou 怀柔

بسیاری از باغ ها در این منطقه نزدیک به مناطق خوش منظره مشهوری همچون معبد Hongluo، بخش Mutianyu از دیوار چین، دریاچه Yanqi و معبر Qinglong قرار دارد. بیشتر میوه ها در این منطقه، گلابی، شاه بلوط چینی، هلو و سیب است. هلو های درشت با بهترین کیفیت در ماه های آگوست، سپتامبر و اکتبر در Liudian Wanzhuangzi، دره Jingdong و غارهای Limestone برداشت می شوند.

حمل و نقل: اتوبوس شماره 976 و 936 از Dongzhimen می تواند شما را مستقیما به این مکان ها ببرد. شما همچنین می توانید از جاده پکن-شونیای به سمت هوایرو برانید.

منطقه Miyun密云

این منطقه با بیشترین باغ هایی برای بازدید عموم است. بیشتر این باغ ها در نزدیکی مناطق و استراحتگاه های خوش منظره قرار دارند. دره پری Taoyuan، Heilongtan، کوه Yunmeng و دره Qingliang جذاب ترین آن ها هستند.

حمل و نقل: جاده مخصوص Dongzhimen-Miyun را به سمت Miyun بروید و مینی بوس های محلی شما را به سمت نقاط خوش منظره مختلف می برند.

 

 

برچسب ها: پکن  تفریحی  غذا  گردشگری  شهرها 

پست های مشابه

 

تمامی حقوق برای سایت دروازه ایران و چین محفوظ می باشد
京ICP备16062481号-1