دانشگاه آکادمی علوم چین (University of Chinese Academy of Sciences)

اولین دانشگاه تحصیلات تکمیلی در چین به شمار میرود.در ژوئن 2112 ،این دانشگاه به نام UCAS تغییر نام داد و شروع به ثبت نام دانشجویان لیسانس برای اولین بار کرد. هدف این دانشگاه، رشد خلاقیت استعدادها در علم و تکنولوژی برای آیندهی ملت خلق چین عنوان شده است. این مجموعه به عنوان بزرگترین موسسه ی آموزشی تکمیلی چین وظیفه ی اصلی اش آموزش تکمیلی بوده است. این دانشگاه، در تمامی رشته های علوم و حدود ۹۰ درصد رشته های مهندسی صلاحیت اعطای مدرک ارشد و دکتری را دارا میباشد.

دانشگاه آکادمی علوم چین (University of Chinese Academy of Sciences)

 

دانشگاه آکادمی علوم چین (University of Chinese Academy of Sciences)

دانشگاه آکادمی علوم چین که مکان اصلی آن در پکن قرار دارد با تایید وزارت علوم چین و تاکید اصلی روی آموزش تحصیلات تکمیلی تاسیس گردید. نام قبلی این دانشگاه، دانشگاه تکمیلی آکادمی علوم چین(GUCAS- Graduate University of Chinese Academy of Sciences) بوده است. که اولین دانشگاه تحصیلات تکمیلی در چین به شمار میرود.در ژوئن 2112 ،این دانشگاه به نام UCAS تغییر نام داد و شروع به ثبت نام دانشجویان لیسانس برای اولین بار کرد. هدف این دانشگاه، رشد خلاقیت استعدادها در علم و تکنولوژی برای آیندهی ملت خلق چین عنوان شده است.

این مجموعه به عنوان بزرگترین موسسه ی آموزشی تکمیلی چین وظیفه ی اصلی اش آموزش تکمیلی بوده است. این دانشگاه، در تمامی رشته های علوم و حدود ۹۰ درصد رشته های مهندسی صلاحیت اعطای مدرک ارشد و دکتری را دارا میباشد. در طول سالهای 1091 تا 2112 ، از ۱۳۹۶۸۴ دانشجو ۶۷۵۴۴ مدرک دکتری و ۷۲۱۴۰ مدرک کارشناسی ارشد اعطا کرده است. ۸۹ نفر از فارغ التحصیلان به عنوان اعضای اصلی آکادم علوم چین و آکادمی مهندسی چین انتخاب شده اند.

این مجموعه دارای چهار محوطه ی دانشگاهی در پکن و پنج مرکز آموزشی بیرون از پکن دارد که هسته ی مرکزی آموزشی و شبکه ی پژوهشی مرتبط دهنده ی 11۰ انیستیتو دیگر UCAS را در سرتاسر چین تشکیل میدهند. این شبکه با سه آزمایشگاه ملی، ۷۷ آزمایشگاه کلیدی ملی، 1۸۹ آزمایشگاه کلیدی CASو ۳۰مرکز پژوهشی ملی مهندسی و ۲۳ کارخانه علمی بزرگ مجهز شده است.

این دانشگاه توسط CAS اداره میشود که در سال ۱۹۴۹ تاسیس شده است. با داشتن 11۴ موسسه تحقیقاتی، CAS بزرگترین سازمان آکادمی در علوم طبیعی، علم و تکنولوژی، تحقیق و توسعه و مهمترین مرکز برای تربیت استعدادهای علمی پیشرفته چین است. این آکادمی، میزبان بیش از ۸۵ درصد زیرساخت‌های علمی چین است و دارای ۶۰ هزار نیرو است که ۴۸ هزار و ۵۰۰ نفر از آنان در زمره محققان حرفه ای هستند و نزدیک به ۱۹ هزار نفر پروفسور محقق با آن همکاری دارند. آکادمی علوم چین علاوه بر نقش ویژه‌ای که در توسعه علم و فناوری در چین داشته است، توانسته است صدها شرکت تجاری در سالیان گذشته تاسیس کند که شرکت لنوو Lenovo از معروفترین آنهاست.

براساس همکاریهای علمی بین المللی گسترده CAS ،UCAS روابط نزدیک و همکاری هایی با دانشگاه کلمبیا، دانشگاه کالیفرنیا، دانشگاه ملی استرالیا، جامعه مکس پالنک آلمان، مرکز ملی پژوهش های علمی در فرانسه، آکادمی علوم روسی، آکادمی ملی علوم ایاالت متحده و بسیاری از دیگر دانشگاههای مشهور جهان ایجاد کرده است. کالج مشترک چین و دانمارک موسوم به کالج سینو-دنیش(Sino-Danish College) در چین که با وزارت علوم و آموزش و پرورش دانمارک و هشت دانشگاه های دولتی دانمارک اداره میشود نیز از دیگر همکاریهای بین المللی این دانشگاه به شمار میرود.

در اکتبر ۲۰۱۷ این دانشگاه در رنکینگ شاخص نیچر - nature index که معتبرترین نظام رتبه بندی برای موسسات تحقیقاتی به شمار میرود، بالاتر از دانشگاه های برتر جهان همچون MIT امریکا و مکس پالنک آلمان در جایگاه نخست قرار دارد. لازم به توضیح است که نیچر ایندکس، موسسات تحقیقاتی برتر جهان را براساس انتشارات آنها در گروه مستقل انتخاب شدها ی از 29 مجله ی علوم با کیفیت بالا نظیر ساینس، نیچر طبقه بندی مینماید.

این دانشگاه در حال حاضر حدود 51 دانشجوی ایرانی دارد و 5 تفاهمنامه همکاری نیز با ایران امضا شده است. بورس هایی که متقاضیان بین المللی برای پذیرش در این دانشگاه میتوانند درخواست بدهند، عبارتند از:

آدرس: University of Chinese Academy of Sciences, No.19(A) Yuquan Road, Shijingshan District, Beijing

رایانامه: webmaster@ucas.ac.cn

درگاه اینترنتی: http://english.ucas.ac.cn/

برگرفته از درگاه رایزن علمی چین و رادیو چین

 

 

برچسب ها: دانشگاهها  بورس تحصیلی 

پست های مشابه

 

تمامی حقوق برای سایت دروازه ایران و چین محفوظ می باشد
京ICP备16062481号-1