آرامگاه سلسله مینگ معروف به سیزده مقبره

آرامگاه سلسله مینگ در واقع یک گروه آرامگاه از سلسله مینگ (Ming Dynasty (1368-1644 که شامل ۱۳ مقبره امپراطورها، هفت مقبره برای همسرانشان می‌باشد. به دلیل اینکه ۱۳ امپراتور در اینجا دفن شده‌اند، این گورستان در دنیا بسیار مشهور است.

آرامگاه سلسله مینگ معروف به سیزده مقبره

 

آرامگاه سلسله مینگ-明十三陵-Ming tombs

آرامگاه سلسله مینگ در ۵۰ کیلومتری شمال شهر پکن قرار دارد و به خاطر نقاط دیدنی و آثار تاریخی مشهوراست. این آرامگاه‌ها به همراه آرامگاه دودمان چینگ سال ۲۰۰۳ در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیدند. آرامگاه مینگ Ming Tombs در بخش چانگپینگ Changping، در حدود ۵۰ کیلومتری (۳۱ مایلی) شمال غرب از منطقه شهری پکن Beijing واقع شده است. در این مکان در واقع یک گروه آرامگاه از سلسله مینگ Ming Dynasty (1368-1644) که شامل ۱۳ مقبره امپراطورها، هفت مقبره برای همسرانشانا می‌باشد، قرار گرفته‌اند. به دلیل اینکه ۱۳ امپراتور در اینجا دفن شده‌اند، این گورستان در دنیا بسیار مشهور است. آرامگاه مینگ که در پایین کوه یانگ Mt. Yan قرار گرفته است، با اشغال فضایی بالغ بر ۱۲۰ کیلومترمربع (۲۹۶۵۳ جریب) بسیار دیدنی و جذاب است که در سال ۲۰۰۳ به فهرست میراث جهانی یونسکو اضافه شد.

آرامگاه هر امپراتور در پای یک تپه کوچک به صورت جداگانه ساخته شده است، اما همه آنها در یک جاده اصلی به نام راه مقدس Sacred Way سهیم هستند. سبک معماری و شکل کلی هر ۱۳ آرامگاه شبیه به هم است و تفاوت اصلی در اندازه و پیچیدگی ساختار هرکدام از آنهاست. از محوطه فضای باز که در جلوی هر آرامگاه قرار دارد، برای برگزاری جشن‌های یادبود و قربانی کردن استفاده می‌شده است. در مقام مقایسه، چانگلینگ Changling (آرامگاه چانگ) بزرگ‌ترین، یونگلینگ Yongling (آرامگاه یونگ) ظریف‌ترین و سیلینگ Siling (آرامگاه سی) کوچک‌ترین آنهاست.

امروزه راه مقدس Sacred Way، چانگلینگ-长岭- Changling (آرامگاه چانگ)، دینگلینگ Dingling (آرامگاه دینگ) و ژائولینگ Zhaoling (آرامگاه ژائو) در دسترس بازدیدکنندگان هستند.


آدرس به انگلیسی: Ming Shisan Ling Area, Changling Town, Changping District, Beijing

آدرس به چینی: 北京城区到明十三陵景区路线

دسترسی با مترو: ایستگاه مترو 明十三陵神路 در خط chanping پیاده شوید و از انجا با اتوبوس های خط ۸۷۲و ۸۷۹و ۸۷۸ به جلو در آرامگاه ها میرسید

هزینه ورودی:

ساعت کاری: ۸:۳۰ تا ۱۷:۳۰

 

 

برچسب ها: پکن  گردشگری 

پست های مشابه

 

تمامی حقوق برای سایت دروازه ایران و چین محفوظ می باشد
京ICP备16062481号-1