روز جهانی تای چی (太極)و چی گونگ(气功)

روز جهانی تای چی (太極)و چی گونگ(气功) ؛(World Taichi and Qigung Day - WTCQD) رویداد سالیانه است که از سال ۱۹۹۹ تاکنون، در آخرین شنبه ماه آپریل هر سال و در بیش از هشتاد کشور و صدها شهر جهان، برگزار می‌شود. در سال ۲۰۱۸ این روز با شعار یک جهان یک نفس(one world one breath) برگزار خواهد شد و در ایران نیز با همکاری شهرداری تهران در ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ مراسمی تحت همین عنوان از ساعت ۹:۳۰ در بوستان آب و آتش برگزار میشود.

روز جهانی تای چی (太極)و چی گونگ(气功)

 

روز جهانی تای چی (太極)و چی گونگ(气功) ؛(World Taichi and Qigung Day - WTCQD) رویداد سالیانه است که از سال ۱۹۹۹ تاکنون، در آخرین شنبه ماه آپریل هر سال و در بیش از هشتاد کشور و صدها شهر جهان، برگزار می‌شود. این رویداد از جزایر سلیمان در جنوب شرق اقیانوسیه آغاز و با گذر از قاره‌های آسیا، آفریقا، اروپا، آمریکای شمالی و جنوبی، در منطقه هاوایی به پایان می‌رسد. برنامه‌های این روز شامل تمرینات عمومی و گروهی تای چی چوان و چی کونگ در شهرهای مختلف و بصورت رایگان می‌باشد.

در سال ۲۰۱۸ این روز با شعار یک جهان یک نفس(one world one breath) برگزار خواهد شد و در ایران نیز با همکاری شهرداری تهران در ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ مراسمی تحت همین عنوان از ساعت ۹:۳۰ در بوستان آب و آتش برگزار میشود.

اهداف روز جهانی تای چی و چی گونگ عبارتند از:

لازم بذکر است که تای چی دارای فواید متعددی است به‌طور مثال با تمرین تاجی می‌توان امراض قلبی را درمان یا از بروز آن‌ها جلوگیری کرد. همچنین این ورزش می‌تواند استرس را از بین برد. تمرینات تنفسی این ورزش همچنین می‌تواند به سالم ماندن ریه و بهبود جریان گردش خون در بدن نیز کمک کند. البته این ورزش در ذاتش دارای پیچیدگی های خاصی است که شما باید حتما برای تمرین این ورزش از مربی متعمد استفاده نمایید زیرا که طبق گفته چینی ها در صورت تمرین با افراد غریبه این امکان انجام تمرین های نادرست که منجر به تاثیر منفی روی بدن شما بشود را دارد.

لازم به یادآوری است که این ورزش بعنوان بخشی از هنر رزمی ووشو در سال ۱۳۶۶ هجری شمسی توسط استاد بزرگ حسین داوودی پناه (داداشی) در ایران بنیانگذاری شد و هم اکنون هزاران علاقه‌مند از سراسر کشور به تمرینات روزانه تای چی چوان و چی کونگ مشغول هستند.

 

 

برچسب ها: اخبار 

پست های مشابه

 

تمامی حقوق برای سایت دروازه ایران و چین محفوظ می باشد
京ICP备16062481号-1