شهربازی های پکن

هم اکنون در شهر پکن دو شهربازی رسمی و شناخته شده وجود دارند به نام های پارک تفریحی دره شادی پکن-Happy Valley- 北京欢乐谷 و پارک تفریحی شی جینگ شان-Beijing Shijingshan Amusement Park 北京石景山游乐园 که یکی در غرب و دیگری در شرق پکن قرار داشته و هرکدام جذابیت های مخصوص خودشان را دارند. همچنین قرار است که پارک تفریحی وسیع و جدیدی تا ۲۰۲۰ در این شهر تاسیس بشود.

شهربازی های پکن

 

پارک تفریحی دره شادی پکن-Happy Valley- 北京欢乐谷

این پارک با وسعت ۵۶۰ هزار مترمربع وسعت در منطقه چاویانگ-Chaoyang در شرق پکن واقع شده است. این مکان در جولای 2006 افتتاح شده و دومین شعبه از پارک های دره شادی(Happy Valley) در سطح چین می باشد و پیشرفته ترین و مدرن ترین شهربازی پکن هست. طراحی مفهومی و اجرای آن بوسیله شرکت Leisure Quest International انجام شده که طرح ایده آن بر اساس پارک دیزنی لند انجام شده است. این مجموعه دارای حدود ۴۰ دستگاه سواری است که ۱۰ دستگاه آن پیشرفته دارد همچنین دارای مجموعه ای سینمایی IMAX با هفت سالن نمایش و همچنین یک مرکز خرید است.

هم اکنون مجموعه های دره شادی علاوه بر شهرهای شنجن深圳؛ شانگهای上海؛ چنگ دو成都؛ چونگ چینگ重庆؛ وهان 武汉 و تیانجینگ天津 تاسیس شده است

بهترین دستگاه سواری این شهربازی به نظر مردم دستگاه Apollo Wheel است. در کنار این مجموعه نمایش زیبای گلدن ماسک Golden Mask برگزار می شود. فراموش ننمایید در روزهای تعطیل و ایام تابستان(تعطیلات مدارس) این شهربازی به حدی شلوغ میشود که شاید برای سوار شدن در هر وسیله حدود ۳ تا ۴ مجبور به ایستادن در صف باشید.

ساعت کاری: ۹ صبح تا ۱۰ شب- یک سری از دستگاه ها پیشرفته و هیجانی از ساعت ۱۷ به بعد خاموش میشود.

هزینه ورودی: ورودی ۲۵۰ یوان که کل وسایل را میتوانید سوار شوید. از ساعت ۱۷ به بعد هزینه ورودی تقریبا نیم بها میشود.

آدرس به چینی: 朝阳区东四环路小武基北路

مسیر مترو: خط ۷ مترو ایستگاه Happy Valley Scenic Area خروجی ‌bوc

وبگاه: bj.happyvalley.cn


پارک تفریحی شی جینگ شان-Beijing Shijingshan Amusement Park 北京石景山游乐园

پارک تفریحی شی جینگ شان معروف به دیزنی لند جعلی در منطقه Bajiao در ناحیه Shijingshan یکی از ناحیه های غربی در شهر پکن در سال ۱۹۸۶ افتتاح شده است. در سال ۲۰۰۷ بخاطر استفاده از شخصیت های تحت انحصار دیزنی لند مورد بازرسی قرار گرفت. و نهایتا در سال ۲۰۱۱ اعلام شد که شخصیت هایی مرتبط با والت دیزنی از این شهر بازی حذف شده است.

این پارک با مساحت بالغ ۷۰ هزار مترمربع مکانی بدور از شلوغی برای تفریح است و اگر حوصله ایستادن در صف های طولانی را ندارید اینجا گزینه مناسبی است و حتی شاید شما مجبور باشید تا پرشدن کامل دستگاه مقدارهم صبر نمایید. کلیه دستگاه از مقیاس ساده تری از دره شادی قرار دارد و مسلما هیجان کمتری از آن به شما منتقل میشود و همچنین بوی و رنگ کهنگی دستگاه ها را میتوان مشاهده کرد.

ساعت کاری: از ماه اپریل تا نوامبر از ساعت ۹ تا ۱۸ و در بقیه ماه های سال از ساعت ۹ تا ۱۷ است

هزینه ورودی: ورودی فقط ۱۰ یوان است ولی هر دستگاه جداگانه حدود ۲۰ تا ۵۰ یوان هزینه دارد.

آدرس به چینی: 北京市石景山区石景山路25号北京石景山游乐园

مسیر مترو: خط ۱ مترو پکن؛ ایستگاه Bajiao Amusement Park خروجی A1 در فاصله ۴۵۰ متری پارک

وبگاه: http://www.bjsjsyly.com


پارک 北京环球影城-Universal Studios

این پارک با سرمایه گذاری بیش ۳/۳ میلیارد دلار قرار است تا سال ۲۰۲۰ در پکن افتتاح بشود این پارک سومین Universal Studios در آسیا و پنجمین در جهان خواهد بود. محل آن در ناحیه Tongzhouدر جنوب غربی پکن است.

آدرس به چینی: 中国北京市通州区梨园镇

مسیر مترو: قرار است در زمان افتتاح ادامه خط ۷ مترو پکن و خط Batong Line در یک تقاطع با یکدیگر در انجا یک ایستگاه داشته باشند

 

 

برچسب ها: پکن  گردشگری 

پست های مشابه

 

تمامی حقوق برای سایت دروازه ایران و چین محفوظ می باشد
京ICP备16062481号-1