منطقه ۷۹۸ هنر در پکن

منطقه هنر ۷۹۸ (Dashanzi دَشَن زی- 798艺术区)در یک منطقه قدیمی صنعتی در شمال شرق پکن پایه گذاری شده است. این مکان زمانی مجموعه از کارگاه های نظامی و نیروگاه برق بوده است. اکنون منطقه هنر ۷۹۸ مرکزی برای فعالیت و ارایه آثار هنری است. اکنون سالانه Queer Film فستیوال در اینجا برگزار میشود.

منطقه ۷۹۸ هنر در پکن

 

معرفی

منطقه دن شن زی زمانی مجموعه از کارگاه های نظامی و نیروگاه برق بوده است. و به گفته میشود که قبلا ۷۱۸ کارگاه و پروژه در انجا بوده که هم کنون به خاطر همین به آنجا ۷۹۸ کارخانه یا منطقه هنری ۷۹۸ نیز گفته میشود.

تاریخچه

منطقه دن شن زی تاریجچه آن به دوران همکاری های روسیه و چین برمیگردد که در سال 1951 در اینجا ۱۵۶ پروژه مشترک را شروع به همکاری نمودند در آن زمان روس ها برای پیشرفت پروژه ها پیشنهاد دادند که از آلمان شرقی برای امور برق و الکترونیک پروژه ها استفاده نمایند و از ۱۹۵۲ گروهی از دانشمندان چینی برای اولین بار به آلمان شرقی رفتند و این همکاری شکل گرفت. برای همین امروز اثر معماری آلمانی معروف به Bauhaus در این بنا میتوان مشاهده کرد. که رسما ۷۱۸ کارگاه مشترک در انجا با هزینه حدودی ۱۷ میلیون دلار در زمینی ۶۴۰ هزار مترمربع تاسیس شد.

از سال 2002، هنرمندان و سازمان های فرهنگی شروع به تقسیم، اجاره کردن و بازسازی فضاهای کارخانه کردند، به تدریج آنها را به گالری ها، مراکز هنری، استودیوهای هنرمندان، شرکت های طراحی، رستوران ها و کافه ها تبدیل کردند.

بازدید

همانطور که اشاره شد این مکان زمانی یک نیروگاه برق قدیمی بود. از آنجا که این کارخانه توسط متخصصان آلمانی طراحی شده بود، سبک معماری دارد که به آن Bauhaus می‌گویند. ایده اصلی طراحی آن این بوده است که خصایص زیبا و تکنیکی مواد جدید را موثر و کارآمد کند، سادگی را طراحی کند و تصویری رنگارنگ همراه با انعطاف‌پذیری ایجاد کند. از سال 2011 به بعد بسیاری از هنرمندان، به خاطر محیط وسیع و سبک معماری منحصر به فردش بیشتر و بیشتر جذب این مکان شدند و شروع به انجام کارهای هنریشان در این مکان کردند. آنها از سبک اصلی مکان استفاده کردند و آن را به مراکز نمایشگاهی هنری منحصر به فرد و کارگاه‌های آموزش هنری تبدیل کردند.

بازدید کنندگان می توانند هنرمندان را در در هنگام کار در اتاق کار خود ببینند، سوغاتی هنر و مربوط به هنر را خریداری کنند، در یک کافه پاهای خسته خود را استراحت دهند و صدها مجسمه که در خارج از منزل و در هر خیابان یافت شود را تحسین کنند.علاوه بر بازدید از این آثار هنری، می توانید از رستوران های اطراف این منطقه استفاده کنید و از غذاهای سنتی لذت ببرند. برای یک بازدید از منطقه 798 پکن تقریبا 40 دقیقه زمان نیاز دارید. در حال حاضر بیش از 100 موسسه فرهنگی در داخل محوطه‌ای یک کیلومتری مربعی دور هم جمع شده‌اند. اما برای مشاهده کلیه فعالیت ها حدود یک روز کامل نیاز است.

بازدید از این مکان ۲۴ ساعته در دسترس است ولی نمایشگاه ها و کارگاه ها و کافی شاپ ها از ۱۰ تا ۱۶ باز هستند همچنین بازدید از این مکان رایگان است ولی نمایشگاه های گوناگون در این محل هزینه های ورودی متفاوتی دارند.

امروزه این منطقه میزبان نمایشگاه‌های بین‌المللی مهمی از جمله نمایشگاه‌های مد است. برای گسترش شهرت و تاثیر منطقه هنری و برای ترویج توسعه هنر مدرن، از سال 2006 به بعد هر سال این منطقه فستیوال هنری 798 را به راه انداخته است.

آدرس چینی: 四环路在大山子环岛上酒仙桥路,然后从酒仙桥路2号入口或酒仙桥路4号入口进入798

مسیر مترو: خط ۱۴ مترو ایستگاه Wangjing Nan-望京南 خروجی B1 و ۲۰ دقیقه پیاده به سمت شمال شرق به Dashanzi Lukou Dong 大山子路口东میرسید

وب سایت: www.798district.com

 

 

برچسب ها: پکن  گردشگری 

پست های مشابه

 

تمامی حقوق برای سایت دروازه ایران و چین محفوظ می باشد
京ICP备16062481号-1