چگونه از ویچت مانند تلگرام استفاده نماییم: حافظه ابری ویچت

یکی از بزرگترین ایرادات نرم افزار ویچت wechat ذخیره اطلاعات تبادلی تنها بر روی گوشی ها می باشد لذا زمانی که به آن اطلاعات در رایانه های شخصی احتیاج داشته باشید یا به هردلیلی مجبور به حذف فایل های گوشی شوید ویا مجبور به تعویض گوشی بشوید شما دیگر به آن اطلاعات دسترسی ندارید در این جا قرار است ترفندی به شما آموزش داده بشود که بتوانید یک سری از فایل های ضروری تان در حافظه ابری برای همیشه ذخیره نمایید.

چگونه از ویچت مانند تلگرام استفاده نماییم: حافظه ابری ویچت

 

شاید یکی از مزیت های اصلی برنامه تلگرام دخیره اطلاعات تبادلی بر روی سرورهای تلگرام است به نحوی که زمانی شمادر رایانه شخصی تان از Telegram Desktop استفاده می نمایید به کلیه فایل های پیشین که قبلا بوسیله گوشی تان تبادل نموده اید دسترسی دارید و حتی زمانی که حافظه گوشی تان را پاک می نمایید همچنان نسخه اصلی فایل های تبادلی بروی سرور ها قابل دانلود و استفاده می باشند.

اما از سوی دیگر یکی از بزرگترین ایرادات نرم افزار ویچت wechat ذخیره اطلاعات تبادلی تنها بر روی گوشی ها می باشد لذا زمانی که به آن اطلاعات در رایانه های شخصی احتیاج داشته باشید یا به هردلیلی مجبور به حذف فایل های گوشی شوید ویا مجبور به تعویض گوشی بشوید شما دیگر به آن اطلاعات دسترسی ندارید در این جا قرار است ترفندی به شما آموزش داده بشود که بتوانید یک سری از فایل های ضروری تان در حافظه ابری برای همیشه ذخیره نمایید.

حافظه ابری weiyun微云

یکی از مشکلات بزرگی که کاربر سیستم می تواند با آن مواجه شود کمبود حافظه های کافی برای ذخیر ه اطلاعات از قبیل ویدئو , عکس , متن و... در گذشته برای ذخیره اطلاعات خود یا اطلاعات قبلی را پاک می کردند و یا اینکه از حافظه های جانبی خارجی که خطر استفاده از آنها برای نگهداری زیاد بوده و دسترسی به آنها هر موقع غیر ممکن بوده به همین منظور با به وجود آمدن این حافظه ابری خیلی از مشکلات را حل کرده و با دسترسی به اینترنت می توان به اطلاعات خود درهرجایی از دنیا به آن دسترسی داشت و یا اینکه اطلاعات خود را با افراد مورد نظر به اشتراک گذاشت . یکی از شرکت های ارایه دهنده اینگونه خدمات همان شرکت سازنده ویچت یعنی شرکت tencent است که به نام حافظه ابری weiyun微云 معرفی شده است این خدمات به همه افراد عضو به صورت پیش فرض ۱۰ گیگا بایت فضا در اختیار کاربر قرار میدهد.

در این بخش سعی داریم نحو اتصال و استفاده این حافظه ابری در کنار ویچت را بیان نماییم.

۱. ذخیره فایل های ویدویی و عکس ها

مرحله ۱. درمرحله اول شما باید افیشیال اکانت official account حافظه ابری weiyun微云 را در ویچت اضافه نمایید برای اینکار طبق شکل ۱ عبارت tencent-weiyun یا 腾讯微云جستجو نمایید:

مرحله ۲. به مانند شکل ۱ بر روی افیشیال اکانت official account کلیک می نماییم


مرحله ۳. به مانند شکل اکنون بر روی کادر سبز رنگ فارو را کلیک نمایید و سپس فالور این اکانت شده اید


مرحله ۴. اکنون دکمه برگشت را کلیک نمایید تا به صفحه اصلی این اکانت برگردید


مرحله ۵. اکنون طبق شکل در صفحه اصلی اکانت بر روی ایکون مینی اپ weiyun微云 کلیک نمایید اکنون شما در محیط حافظه ابری weiyun微云 با اکانت ویچت خودتان عضو شده اید. اکنون دیگر میتوانید از حافظه استفاده نمایید بدین منظور به صفحه یکی از چت هایتان بروید


شکل زیر نمایی از حافظه ابری weiyun微云 با اکانت شما را نشان میدهد.(فعلا هیچ فایلی در آن ذخیره نشده است)


مرحله ۶. در صفحه یکی از چت هایتان بروید فایل عکس ها یا ویدیو ها مورد نظرتان را انتخاب نماییم

مرحله ۷. پس از انتخاب فایل های مورد نظر بر روی سه نقطه مطابق شکل کلیک نمایید


مرحله ۸. اکنون بر روی آیکون 腾讯微云 کلیک نمایید اکنون فایل های منتخب عکس و ویدویی شما در حافظه ابری weiyun微云 ذخیره شده است.


توجه داشته باشید که به این روشفایل های word, pdf, ppt,... را نمیتوان ذخیره کرد و خطایی به مانند شکل زیر را میدهد.بدین منظور در ادامه نحوه ذخیره اینگونه فایل ها را در حافظه ابری weiyun微云 توضیح داده میشود.

۲. ذخیره فایل های word, pdf, ppt...

مرحله ۱. پس این که فایل های word, pdf, ppt,... دریافتی را در گوشی خودمان ذخیره نماییم سپس به صفحه افیشیال اکانت official account حافظه ابری weiyun微云 میرویم


مرحله۲. سپس این قسمت را کلیک نمایید

مرحله۳. اکنون بر روی علامت بعلاوه + کلیک نمایید


مرحله۴. اکنون بر روی گزینه فایل را انتخاب نمایید


مرحله۵. اکنون مطابق شکل زیر برای دسترسی به فایل هایی که از ویچت دانلود شده است به آدرس مقابل بروید tencent/MicroMsg/Download

مرحله۶. اکنون فایل مورد نظر را انتخاب نمایید و دکمه ارسال را کلیک نمایید. هم اکنون فایل های منتخب شما در حافظه ابری weiyun微云 ذخیره شده است.


مرحله۷. اکنون با ورود به مینی اپ ویچت 腾讯微云 میتوانید به کلیه فایل هایتان دسترسی داشته باشید. شما همچنین میتوانید برنامه اندروید و آیفون 腾讯微云 را بر روی گوشی تان نصب نمایید و این طریق هم به فایل هایتان دسترسی پیدا نمایید. و از همانجا دوباره فایل ها در ویچت به اشتراک بگذارید. همچنین میتوانید از طریق رایانه های شخصی با ورود به مستقیم به وب سایت و اکانت شخصی تان و یا با نصب برنامه های مربوطه روی رایانه شخصی تان به فایل هایتان دسترسی پیدا نمایید.

مجموعه دروازه ایران و چین امیدوار است این ترفند برای شما مفید واقع شود.

 

 

برچسب ها: اخبار 

پست های مشابه

 

تمامی حقوق برای سایت دروازه ایران و چین محفوظ می باشد
京ICP备16062481号-1