خودرو های شریکی- Shared Car

سیستم ها و نرم افزار های مبتنی بر خودرو های شریکی به مانند سیستم در حال اجرا برای دوچرخه های شریکی است بدین صورت که شما باید ابتدا نرم افزارهای تلفن همراه مربوط به شرکت های ارایه دهنده خدمات را دانلود و نصب نمایید و سپس باید مشخصات فردی به علاوه تصویر گواهینامه چینی خود را آپلود نمایید و سپس باید هزینه ای را به عنوان پول بیعانه (از حدود 500 تا 1500 یوان) پرداخت نمایید. پس از اینکه مشخصات شما توسط کارکنان شرکت تایید شد، می توانید بررسی کنید که آیا خودرو های اشتراکی در نزدیکی شما کجا وجود دارد

خودرو های شریکی- Shared Car

 

مدت زیادی از ورود سیستم ها و نرم افزارهایی برای استفاده مشارکتی از خودرو ها نگذشته است سیستمی که در آن افراد که مالک و راننده خودروهای شخصی هستند میتوانند با عضویت در آن به جامعه مجازی حمل و نقل عمومی بپیوند و مانند که تاکسی فعالیت نمایند. هم اکنون شرکت Uber در این زمینه در جهان پیشتاز است اگر در کشور چین شرایط متفاوت است و شرکت 滴滴-didi با خرید شرکت Uber به نوعی بازار این صنعت را انحصاری برای خودش کرده است اما با افزایش فناوری های ارتباطی رقابت هم در این بازار پیچیده شده است و زمانیکه شرکت didi با خیالت راحت و بدون رقیب جدی در بازار در حال فعالیت بود حالا با پدیده جدیدی با عنوان خودرو های شریکی روبرو شده است.

فرایند نحوه استفاده:

سیستم ها و نرم افزار های مبتنی بر خودرو های شریکی به مانند سیستم در حال اجرا برای دوچرخه های شریکی است بدین صورت که شما باید ابتدا نرم افزارهای تلفن همراه مربوط به شرکت های ارایه دهنده خدمات را دانلود و نصب نمایید و سپس باید مشخصات فردی به علاوه تصویر گواهینامه چینی خود را آپلود نمایید و سپس باید هزینه ای را به عنوان پول بیعانه (از حدود 500 تا 1500 یوان) پرداخت نمایید. پس از اینکه مشخصات شما توسط کارکنان شرکت تایید شد، می توانید بررسی کنید که آیا خودرو های اشتراکی در نزدیکی شما کجا وجود دارد و بعد اجاره خودرو بدون راننده مستقر در سطح شهر به ازای میزان ساعت یا کیلومتر استفاده از آن خودرو ها از شما هزینه هایی را از طریق برنامه های ویچت یا علی پی یا دیگر برنامه های پرداخت، دریافت میکنند.

معرفی شرکت های ارایه دهنده خدمات (معیاری برای ترتیب نوشتن شرکت های وجود ندارد و کاملا تصادفی انتخاب شده اند):

1. Car2Share

در مقایسه با شرکت هایی که اخیرا وارد این بازار شده اند، از خودروهایی کمب قدیمی تر استفاده می کند.اکثرا پارکینگ های این شرمت در نقاط دفاتر اداری قرار دارد. شما ملزم هستید که ماشین خود را به نقطه ای که شما آن را انتخاب کرده اید بازگردانید، اما سپرده نسبتا ارزان از شما اخذ می کند و شما می توانید یک ماشین را در WeChat بدون یک برنامه جداگانه اجاره و پرداخت نمایید.

مقدار ودیعه: 500 یوان

نحوه محاسبه کرایه:خودرو مدل اسمارت 2015- بعد از 30 دقیقه اول، هر نیم ساعت 6 یوان به اضافه 1.5 یوان به ازای هر کیلومتر

شهرهای تحت خدمات : Beijing, Chengdu, Guangzhou, Hangzhou, Shanghai, Shenzhen

2.Togo

ناوگان توگو با اتومبیل های هوشمند یک تجربه رانندگی دلپذیر را ارائه می دهد. یک نکته مهم: کاربران باید هزینه های پارکینگ را خودشان پرداخت کنند (از هرپارکینگی که راننده قبلی انتخاب کرده است) در مقابل توگو به کاربران با ارائه اعتبار در برنامه هزینه آن را پرداخت می کند، اما رانندگان گذشته شکایت داشته اند و هنوز رضایت کامل در این خصوص حاصل نشده است.

مقدار ودیعه: 1500 یوان

نحوه محاسبه کرایه:خودرو مدل اسمارت - نیم ساعت اول 15 یوان و پس از ان هر دقیقه 28 .0 یوان به اضافه1.88 یوان به ازا هر کیلومتر

شهرهای تحت خدمات :Beijing, Guangzhou, Shanghai, Shenzhen, Weihai

3. gofun

در حال حاضر این شرکت بیش 15000 خودرو در بیش 20 شهر دارد که اکثرا از خودرو های چری نسل جدید استفاده کرده است. این خودروها را میتوان کنار خیابان نیز پارک کرد.

مقدار ودیعه: 700 یوان

نحوه محاسبه کرایه: هر دقیقه 1 یوان به اضافه0.1 یوان به ازا هر کیلومتر

شهرهای تحت خدمات :Beijing, Guangzhou, Shanghai,

4. United Journey

رانندگی با این خودرو ها نسبتا راحتتر است. این شرکت ماشین هایی را ارائه می دهد که هم الکتریکی و هم در سایز بزرگتری هستند. اما متاسفانه، آنها نسبت به برخی از رقبای که از خودروهای کوچکتر استفاده می کنند ارزان نیستند.

مقدار ودیعه: 500 یوان

نحوه محاسبه کرایه: مدل خودرو (Jac IEV5)- هر دقیقه 0.2 یوان و 100 یوان برای 24 ساعت

شهرهای تحت خدمات :Foshan, Shenzhen

5. Pony Car

عامل اصلی برای ترغیب به استفاده آن علاوه بر ارزانی این است که رانندگان لازم نیست که در نقاط تعیین شده پارک کنند و مانند Car2Share شما می توانید به طور مستقیم از طریق WeChat اجاره کنید و احتیاج به برنامه جانبی دیگری نیست. آنها هم الکتریکی و بهمراه نقاشی های رنگی بر روی آن هستند.

مقدار ودیعه: 500 یوان

نحوه محاسبه کرایه: هر دقیقه 0.12یوان به اضافه0.78 یوان به ازا هر کیلومتر

شهرهای تحت خدمات : Shenzhen

6. EVCard

این اولین شرکتی بوده که خدمات شارژ الکتریکی مشترک را در شانگهای ارائه داد و از سال 2013 شروع به کار کرده است. پس از ثبت نام یک حساب کاربری، یک کارت فیزیکی به شما ارسال می شود. شما می توانند از آن (یا برنامه شرکت) برای باز کردن هر وسیله نقلیه ای که اجاره می دهند استفاده کنید. در پایان خودروهای سواری باید به نقطه مشخص شده بازگردانده شوند.

مقدار ودیعه: 1000 یوان

نحوه محاسبه کرایه:مدل خودرو چهار در چری در شانگهای- هر دقیقه 0.6یوان و 24 ساعت 216 یوان

شهرهای تحت خدمات : Beijing, Chengdu, Chongqing, Shanghai

7. car2go

این شرکت 115,000 خودرو در 10 شهر چین برای ارایه خدمات مستقر کرده است که خودروهای این شرکت بدون نیاز به تامین سوخت توسط مشتری بوده (به مانند قبلی ها) و در نقاط معین شده درسطح شهر قابل پارک می باشند و برای اتفاقاتی به مانند گم کردن کلید خودرو یا باز گذاشتن در خودرو جرایم سنگینی را در نظر گرفته است.

مقدار ودیعه: ندارد و تنها 100 یوان برای ثبت نام میگیرد

نحوه محاسبه کرایه:1.8 یوان به ازا هر کیلومتر به اضافه 0.3 یوان هر دقیقه (در حالت موتور خاموش 0.1 یوان در دقیقه) و 24 ساعت 128 یوان (کیلومتر نیز جدامحاسبه میشود.)

شهرهای تحت خدمات : Beijing, Shanghai

 

 

برچسب ها: تفریحی  گردشگری  اخبار 

پست های مشابه

 

تمامی حقوق برای سایت دروازه ایران و چین محفوظ می باشد
京ICP备16062481号-1