راه اندازی قطارهای پرسرعت نسل جدید 400 Kmh در چین

چین تازگی نسل جدیدی از قطارهای پرسرعت با نام Fuxing را شروع به بهره برداری کرده است که دارای سرعت بالایی در حدود 400 کیلومتر بر ساعت(248 مایل در ساعت) است. به گفته رسانه های چینی دولت، کلمه Fuxing-复兴، که نام آن به معنای جوان سازی است، اولین قطار پرسرعت طراحی شده و ساخته شده توسط مهندسان چینی بدون کمک از غرب است. انتظار می رود قطارهای پرسرعت Fuxing ، بین شانگهای و پکن، که شلوغ ترین خط راه آهن در چین است(هر روز 505،000 مسافر را جابجا میشوند) سه ساعت و نیم طی نماید.

راه اندازی قطارهای پرسرعت نسل جدید 400 Kmh در چین

 

چین امروزه نسل جدیدی از قطارهای پرسرعت با نام Fuxing را شروع به بهره برداری کرده است که دارای سرعت بالایی در حدود 400 کیلومتر بر ساعت(248 مایل در ساعت) است. به گفته رسانه های چینی دولت، کلمه Fuxing-复兴، که نام آن به معنای جوان سازی است، اولین قطار پرسرعت طراحی شده و ساخته شده توسط مهندسان چینی بدون کمک از غرب است. شرکت های چینی پس از به دست آوردن دانش فنی شرکت های پیشرو در کشورهای پیشرفته مانند ژاپن، فرانسه، آلمان و کانادا، حدود 13 سال برای ساخت قطارهای سرعت بالا در سطح جهانی زمان صرف کرده اند. انتظار می رود قطارهای پرسرعت Fuxing ، بین شانگهای و پکن، که شلوغ ترین خط راه آهن در چین است(هر روز 505،000 مسافر را جابجا میشوند) مورد استفاده قرار گیرند.

در حال حاضر دو مدل تحت سری Fuxing وجود دارد، مدل های CR400AF و CR400BF. که هر دو مدل برای اولین بار در تاریخ دوشنبه 26 جولای 2017 مورد استفاده قرار گرفتند. مدل CR400AF از ایستگاه راه آهن پکن-南站- در ساعت 11:05 بعد از ظهر به وقت شانگهای خارج شد. در همان زمان، مدل CR400BF ایستگاه راه آهن Hongqiao شانگهای را به مقصدپکن ترک کرد. در عملیات روزانه، آنها با سرعت ثابت 350 کیلومتر (217 مایل بر ساعت) حرکت خواهند کرد که معادل با آن است که قطار سه ساعت و نیم بین شانگهای و پکن طی خواهد کرد. در حال حاضر، زمان سفر بین شانگهای و پکن تقریبا پنج ساعت با قطار (بدون توقف) است.

این نسل ازقطارها علاوه بر فوق العاده سریع بودن خیلی راحت نیز می باشند زیرا پوشش رایگان Wi-Fi و اروشنایی بیشتری در تمامی واگن ها ارائه می شود. سیستم مانیتورینگ قطارهای نسل Fuxing به عنوان پیشرفته ترین سیستم مونیتورینگ توصیف شده است. طبق گفته People's Daily Online، این سیستم می تواند به طور خودکار قطار را در شرایط اضطراری یا شرایط غیر طبیعی کنترل کند. شبکه راه آهن چین با وسعت 22000 کیلومتر (13،670 مایل) ه حدود 60 درصد خط ریلی جهان را تشکیل میدهد.

همچنین از نظر طول عمر این نسل دارای طول عمر 30 ساله است در حالی که نسل قبل با طول عمر 20 ساله طراحی شده اندهمچنین این قطارهای مصرف انرژی بهینه و کمتری نسبت به نسل های قبلی دارد و دارای طراحی داخلی بهتری است بطوری که برای مسافران فضای بیشتری پیش بینی شده است و هزینه تعمیر و نگهداری کمتری نسبت به دیگر نسل ها دارد.

شایان ذکر است که مسولیت این پروژه بر عهده آکادمی علوم ریلی چین بوده که با کمک 30 شرکت و موسسه تحقیقاتی داخلی این طرح را تکمیل کرده اند و در طراحی آن کلیه استاندارد های داخلی و بین المللی لحاظ شده است.

 

 

برچسب ها: گردشگری  اخبار 

پست های مشابه

 

تمامی حقوق برای سایت دروازه ایران و چین محفوظ می باشد
京ICP备16062481号-1