آشنایی با فاکتورهای چینی -发票-Fapiao

درواقع فاکتورهای چینی -发票-Fapiao یک نوع رسیدهای مالی رسمی هستند که تحت عنوان فاکتور رسمی دردیگر کشورها نیز موجود می باشد که اهداف زیر را دارد:

اما فاکتورهای چینی -发票-Fapiao صادره در چین در واقع توسط دولت چین صادرمیشوند در اصل طبق قوانین چین فروشندگان در چین اجازه ندارند خودشان پرینتی از خریدرا مهر و امضا بعنوان فاکتور به شما دهند

آشنایی با فاکتورهای چینی -发票-Fapiao

 

در اینجا قصد داریم درخصوص فاکتورهای چینی -发票-Fapiao صحبت کنیم. شاید در مواقع مختلف با آن برخوردکرده باشید ولی از جزییات و اهمیت آن اطلاع نداشته باشید لذا هدف در اینجا آشنایی با این فاکتورها و بیان این نکته که اخیرا طبق قوانین دولت چین آنها چه نقشی میتوانند در امور مالیاتی وصدور اجازه اقامت دارند ، صحبت نماییم.پس اگر شما تصمیم دارید از طریق کار و اقامت دایم مدتی را چین بگذرانید ما مطالغه این خبر را به شما پیشنهاد می نماییم.

مفاهیم اولیه در زمینه فاکتورهای چینی -发票-Fapiao

درواقع فاکتورهای چینی -发票-Fapiao یک نوع رسیدهای مالی رسمی هستند که تحت عنوان فاکتور رسمی دردیگر کشورها نیز موجود می باشد که اهداف زیر را دارد:

اما فاکتورهای چینی -发票-Fapiao صادره در چین در واقع توسط دولت چین صادرمیشوند در اصل طبق قوانین چین فروشندگان در چین اجازه ندارند خودشان پرینتی از خریدرا مهر و امضا بعنوان فاکتور به شما دهند وباید از فاکتورهای از پیش صادرشده توسط دولت استفاده نمایند. در واقع فاکتورهای چینی -发票-Fapiao یک شکلی از مالیات هستند که مطمین می سازند که فروشنده مالیاتش را از فروش را در حال پرداخت است زیراکه بخشی از مالیات یک شرکت بر اساس مقدار پول که به صورت فاکتور صادر شده محاسبه می شود.

انواع فاکتورهای چینی -发票-Fapiao و میزان ارزشی آن ها

دو دسته عمده فاکتورهای چینی -发票-Fapiao وجود دارد:فاکتور مالیات ارزش افزوده عمومی (VAT) و فاکتور مالیات ارزش افزوده ویژه (VAT) . تفاوت اصلی بین این دو این است که دومی می تواند برای اهداف کسر مالیات استفاده شود، در حالی که مورد اول اینطورنیست.

نکته: 小票-xiaopiao-فاکتورهای کوچک که شبیه پرینت های دستگاه های پرداخت فروشگاه ها است در واقع تنها نوعی ازرسید پرداخت است که تنها هدفش نشان دادن میزان خرید است و برای امور مالیاتی و حتی بازپرداخت هایقابل مالی قابل استفاده نیست.

آخرین تغییرات مقرراتی در زمینه فاکتور مالیات بر ارزش افزوده عمومی

از اول جولای 2017 زمانیکه یک فروشنده فاکتور مالیات بر ارزش افزوده عمومی صادر میکند باید از مفاد زیر را نیز رعایت کند:


با تفاسیری که ذکر شد فاکتور مالیات بر ارزش افزوده بر میزان مالیاتی پرداختی شرکت تاثیر گذاشته و اگر تصمیم ادامه کار در چین داشته یا میخواهید کارمند خارجی استخدام نمایید لازمه آن اینست که شرکت شما از نظر مالی فعالیت شفافی داشته باشد تا در آینده از نظر اقامت و مجوز کار با مشکلی مواجه نشوید زیراکه در غیر اینصورت به طور ناخواسته به اعتبارتون لطمعه وارد شده و اقامت هایتان تمدید نشود.

 

 

برچسب ها: تجاری  اخبار 

پست های مشابه

 

تمامی حقوق برای سایت دروازه ایران و چین محفوظ می باشد
京ICP备16062481号-1