طولانی‌ترین پل شیشه ای جهان در نزدیکی پکن

در طول یک سال اخیر برای ۵ ام بار در چین رکورد طولانی ترین پل شیشه شکسته شد و این بار در بلندترین ترین و طولانی‌ترین پل شیشه‌ای جهان در منطقه Hongyagu Scenic Area روستایPingshan درشهر Shijiazhuang در استان هبی Hebei در کشور چین و در فاصله ۳۰۰ کیلومتری از شهر پکن واقع شده است. این پل در ۲۷ دسامبر ۲۰۱۷ افتتاح گردید.

طولانی‌ترین پل شیشه ای جهان در نزدیکی پکن

 

معرفی

در طول یک سال اخیر برای ۵ ام بار در چین رکورد طولانی ترین پل شیشه شکسته شد و این بار در بلندترین ترین و طولانی‌ترین پل شیشه‌ای جهان در منطقه Hongyagu Scenic Area روستایPingshan در شهر Shijiazhuang استان هبی Hebei در کشور چین واقع شده است. این پل در ۲۷ دسامبر ۲۰۱۷ افتتاح گردید.

مشخصات

این پل شیشه ای که دارای ۴۸۸ مترطول وعرض آن ۶ متر است با هزینه‌ای بیشتر از ۳ میلیون دلار ساخته شده و در طی مراسمی باشکوه افتتاح شد. این پل که در ارتفاع بیش از ۲۲۰ متری سطح زمین قرار دارد با شیشه شفاف سه جداره کف آن پوشیده شده است. این پل از ۱۰۷۷ پانل شیشه ای شفاف با ضخامت 4 سانتی متر ساخته شده است و وزن آن نزدیک به 70 تن می رسد. این سازه، قله‌های هر یک از طرفین دره را به یکدیگر متصل می‌کند. همچنین نوعی طناب فنردار برای علاقه‌مندان به پرش بانجی در وسط این سازه قرار می‌گیرد که مرتفع‌ترین طناب فنردار برای این ورزش، بر روی کره زمین است. این طناب حدود ۶۰ متر بلندتر از مرتفع‌ترین طناب فنردار تجاری حال حاضر است. قبل از افتتاح این پل مرتفع‌ترین طناب فنردار دنیا بر روی برج Macau در چین قرار داشت که ۲۳۳ متر ارتفاع دارد.

گردشگران

این دومین پلی است که در چین از مواد شفاف ساخته می شود. اولین پل بر روی کوه تان مین و در ارتفاع ۱۹۰۰ متری بنا شده بود. این بنا به گفته سازندگانش روزانه توانایی پذیرایی از ۸ هزار بازدیدکننده را دارد اما پس از افتتاح آن میانگین گردشگرانی که برای رد شدن از این پل به این منطقه در استان هونان آمده‌اند ۱۰ برابر ظرفیت روزانه پیش‌بینی شده بوده است. ساختار این پل به گونه ای طراحی شده که وقتی بازدیدکنندگان به مرکز این پل می رسند، این پل بیشترین تکانه را دارا می باشد. با این وجود ساختار پل طوری است که می تواند وزن ۳۰۰۰ نفر را در یک زمان نگهدارد، اما مسئولان این پل بیش از ۶۰۰ نفر را اجازه نمی دهند که بالای این پل در یک زمان قرار بگیرند.

بازید کننده ای زیادی از سراسر دنیا برای عبور از این پل و عکس گرفتن با آن به چین سفر میکنند.بسیاری از بازدیدکنندگان این پل معتقدند این پل‌محل‌ مناسبی برای انجام ورزش هایی مثل یوگاهای جمعی است و حتی بسیاری از زوج ها برای برگزاری مراسم ازدواج و عکاسی این پل را انتخاب می‌کنند.

مسیر بازدید

 

 

برچسب ها: پکن  اخبار  گردشگری 

پست های مشابه

 

تمامی حقوق برای سایت دروازه ایران و چین محفوظ می باشد
京ICP备16062481号-1