دانشگاه تکنولوژی پکن- BUCT

دانشگاه تکنولوژی شیمی پکن-Beijing University of Chemical Technolog- 北京化工大- یک از دانشگاه های کلیدی دولت چین به طور مستقیم تحت نظر وزارت آموزش و پرورش و پروژه ملی ۲۱۱است .به این موجب تبدیل به یک دانشگاه چند رشته ای با علوم و مهندسی با حفظ عنوان رشته اصلی علاوه بر این مدیریت، اقتصاد، حقوق، هنر، آموزش، فلسفه و پزشکی است .

دانشگاه تکنولوژی پکن- BUCT

 

معرفی دانشگاه

دانشگاه تکنولوژی شیمی پکن در سال 1958 بنا نهاده شده است و به عنوان موسسه تکنولوژی علوم شیمیایی پکن تبدیل به یک دانشگاه چند رشته ای در زمینه علوم مرتبط باشیمی شد که به طور مستقیم تحت وزارت علوم این کشور می باشد. در دهه گذشته، BUCT گام های قابل توجهی در زمینه علم و فن آوری در علم شیمی برداشته است. در حال حاضر، BUCT یک نقش کلیدی در هر دو پروژه ملی "211" و "985" دارد.

دانشگاه تکنولوژی شیمیایی پکن BUCT یک از دانشگاه های کلیدی دولت چین به طور مستقیم تحت نظر وزارت علوم و پروژه ملی ۲۱۱ است .به این موجب تبدیل به یک دانشگاه چند رشته ای با علوم و مهندسی با حفظ عنوان رشته اصلی شده است علاوه بر رشته های شیمی دارای رشته های مدیریت، اقتصاد، حقوق، هنر، آموزش، فلسفه و پزشکی است .این دانشگاه متشکل از سه دانشکده در سطح شهر می باشد؛ حوزه شرق درخیابان Beisanhuanو حوزه غرب در نزدیکی پارک Zizhuyuan park است و دانشگاه شمال، نزدیک به منطقه دیدنی و زیبا MingTombs قرار دارد. BUCT بالغ بر ۷۰۰ استاد تمام و در حال حاضر این دانشگاه دارای فراتر از ۳۰هزار دانشجو از جمله 5744 دانشجویان دکترا و کارشناسی ارشد و 14474 دانشجو در مقطع کارشناسی است. علاوه بر این، بیش از 776 دانشجو خارجی است .

موقعیت علمی دانشگاه

این دانشگاه شامل 12 کالج (دانشکده مهندسی شیمی، دانشکده مهندسی و علم مواد، کالج مکانیک و مهندسی برق، دانشکده علوم و فناوری اطلاعات، کالج علوم، دانشکده مدیریت اقتصادی، کالج شامل علوم انسانی، دانشکده علوم زیستی و فناوری، کالج آموزش بین المللی، کالج مارکسیسم، کالج آموزش و پرورش فنی و حرفه ای) است BUCT همکاری دوستانه ای با دانشگاه از بریتانیا، آمریکا، فرانسه، آلمان، استرالیا، کره جنوبی، ژاپن ایجاد کرده است . BUCT دارای یک برنامه آموزش آموزش زبان چینی برای دانشجویان خارجی مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا می باشد.

 

 

برچسب ها: پکن  دانشگاهها 

پست های مشابه

 

تمامی حقوق برای سایت دروازه ایران و چین محفوظ می باشد
京ICP备16062481号-1