دانشگاه مطالعات زبان های خارجی پکن - BFSU

دانشگاه مطالعات زبان های خارجی پکن-( 北京外国语大学 -Beijing Foreign Studies University (BFSU در سال 1941 تاسیس شده و اولین موسسه تخصصی در زمینه مطالعات زبان خارجی است و در حال حاضر یک پایگاه مهم در کشور برای آموزش استعدادهایی در زمینه های مختلف مانند زبان های خارجی، فرهنگ، دیپلماسی، روزنامه نگاری، و کسب و کار بین المللی است.

دانشگاه مطالعات زبان های خارجی پکن - BFSU

 

معرفی دانشگاه

دانشگاه مطالعات زبان های خارجی پکن یک دانشگاه دولتی با مساحت 310.000 متر مربع است که به طور مستقیم به وزارت آموزش و پرورش جمهوری خلق چین وابسته میباشد. این دانشگاه در سال 1941 تاسیس شده و اولین موسسه تخصصی در زمینه مطالعات زبان خارجی است و در حال حاضر یک پایگاه مهم در کشور برای آموزش استعدادهایی در زمینه های مختلف مانند زبان های خارجی، فرهنگ، دیپلماسی، روزنامه نگاری، و کسب و کار بین المللی است. دانشگاه زبان پکن دارای یک هیئت علمی با 675 عضو متخصص و با تجربه، که در میان آنها 362 نفر عضو پرفسور و 279 نفر از آنها استادان هستند. علاوه بر این، هر ساله در این دانشگاه از حدود 140 معلم و کارشناسان در بیش از 40 کشور بین المللی جهت برنامه های مختلف علمی، آموزشی دعوت به همکاری میشود.

رشته های برتر

دانشگاه مطالعات زبان های خارجی پکن متشکل از 13 کالج ها و موسسه، 7 دپارتمان، و تعدادی مرکز تحقیقاتی می باشد. 13 کالج و موسسه آن عبارتند از دانشکده مطالعات زبان انگلیسی و بین المللی، دانشکده انگلیسی برای اهداف ویژه، دانشکده زبان روسی، دانشکده تحصیلات تکمیلی (ترجمه و تفسیر)، دانشکده بین المللی کسب و کار، دانشکده زبان و ادبیات چینی، دانشکده بین المللی روابط و دیپلماسی، دانشکده حقوق، دانشکده زبان های آسیایی و آفریقایی ، دانشکده زبان و فرهنگ اروپایی ، دانشکده فلسفه و علوم اجتماعی، دانشکده آموزش و پرورش (کالج آموزش) و موسسه آموزش آنلاین. همچنین 7 دپارتمان دانشگاه فرصتی را برای آموزش و پژوهش در زبان های آلمانی، فرانسوی، ژاپنی، اسپانیایی، عربی، و علوم کامپیوتر، تربیت بدنی ارائه می دهد. علاوه بر این، این دانشگاه با بیش از دوجین مراکز تحقیقاتی می باشد، از جمله مرکزمطالعات ژاپن در پکن، مرکز ادبیات تحقیقی اروپایی و آمریکایی، مرکز تحقیقات زبان های خارجی، مرکز تحقیقات مسائل بین المللی، و مرکز مطالعات آمریکایی. مرکز مطالعه برای زبان های اروپایی و برای زبان های آسیایی و آفریقایی، همراه با دو پایگاه ملی برای آموزش دانشجویان دوره لیسانس برای زبان کمتر رایج است.

دانشجویان خارجی

در میان 8400 دانشجو ثبت نام شده این دانشگاه، 4814 دانشجو در دوره کارشناسی، 2232 کارشناسی ارشد و دکتری و 1354 دانشجو بین المللی وجود دارد. ثبت نام دانشجوی بین المللی در این دانشگاه از سال 1950 آغاز شد که در سال های ابتدایی دانشگاه فقط جهت آموزش زبان چینی به دانشجویان بین المللی بورسیه تعلق میداد، لیکن در سال های اخیر، این دانشگاه در تمامی رشته ها دانشجو بین المللی می پذیرد به طوریکه هر ساله تعداد دانشجویان بین المللی در محوطه دانشگاه به طور مداوم در حال گسترش است، که تا حد زیادی این دانشگاه به محیط چند فرهنگی تبدیل شده است. همچنین این دانشگاه تا به امروز، مشارکت گسترده ایی در زمینه تبادل دانشجو با بیش از 280 دانشگاه و موسسه آموزشی در 88 کشور در سراسر جهان داشته است.

انواع بورسیه

امکانات

این دانشگاه دارای یک خوابگاه بین المللی در محوطه دانشگاه و خوابگاهی دیگر در خارج از محوطه (در نزدیکی دانشگاه) می باشد، که هر کدام از این خوابگاه ها خود دارای امکاناتی نظیر اینترنت پر سرعت، سیستم تهویه هوا، تلویزیون،تلفن، تخت خواب، میز، صندلی و... میباشد. از دیگر امکانات این دانشگاه میتوان به مرکز بهداشت تعبیه شده در محوطه دانشگاه، یک ورزشگاه کاملا مجهز با 7600 متر مربع زیربنا، زمین تنیس و بسکتبال، دو استخر سرپوشیده پر شده با چشمه های آب گرم طبیعی، اتاق شطرنج و چندین کافی شاپ اشاره کرد. این دانشگاه از نظر منطقه جغرافیایی در جنوب شرقی پکن قرار دارد و دسترسی سریع به تمامی نقاط پکن از طریق وسایل نقلیه عمومی (مترو و اتوبوس) امکان پذیر است.

http://www.bfsu.edu.cn

 

 

برچسب ها: پکن  دانشگاهها 

پست های مشابه

 

تمامی حقوق برای سایت دروازه ایران و چین محفوظ می باشد
京ICP备16062481号-1