دانشگاه اقتصادوتجارت بین الملل پکن-UIBE

دانشگاه اقتصادوتجارت بین الملل پکن-对外经济贸易大学-University of International Business and Economics-UIBE در حال حاضر با بیش از ۶۰سال تجربه تبدیل به یک دانشگاه چند رشته تخصصی در زمینه های اقتصاد، مدیریت، علوم انسانی، علوم حقوقی در موضوعاتی مانند تجارت بین المللی، قوانین بین المللی ، امور مالی، مدیریت کسب و کار و زبان های خارجی (زبان های کسب و کار) شده است.

دانشگاه اقتصادوتجارت بین الملل پکن-UIBE

 

معرفی دانشگاه

دانشگاه اقتصاد و تجارت بین الملل پکن (UIBE)، در سال 1951 در شهر پکن تاسیس شد، رشته های اصلی و پایه این دانشگاه دولتی عبارتند از اقتصاد، مدیریت، حقوق، بازرگانی، ادبیات و علم بوده است. در سال 1989، UIBE اولین دانشگاه در چین بود که به یک دانشگاه هیأت امنایی تبدیل شده بود، و اعضای این هیات را افراد سرشناس دولت چین از جمله آقای لی لنچینگ، معاون سابق نخست وزیر شورای دولت، خانم وو یی، معاون سابق نخست وزیر شورای دولت، وزیر تجارت خارجی و همکاری های اقتصادی، شرکت بازرگانی بین المللی دولتی، بانک چین، شرکت بیمه خلق چین، و اتاق بازرگانی هنگ کنگ تشکیل می دادند.

UIBE در حال حاضر با بیش از ۶۰سال تجربه تبدیل به یک دانشگاه چند رشته تخصصی در زمینه های اقتصاد، مدیریت، علوم انسانی، علوم حقوقی در موضوعاتی مانند تجارت بین المللی، قانون (قوانین بین المللی)، امور مالی، مدیریت کسب و کار و زبان های خارجی (زبان های کسب و کار) شده است. در حال حاضر، UIBE با بیش از 200 دانشگاه ها معروف و موسسات تحقیقاتی از بیش از 40 کشور مانند ایالات متحده، کانادا، انگلستان، آلمان، فرانسه، فنلاند، ژاپن، کره، استرالیا، نیوزیلند و روسیه همکاری ایجاد کرده است و از طریق مبادلات بین المللی مستمر و همکاری، UIBE ویژگی های آموزشی و پرورشی خود را در سطح جهانی تقویت کرده است.

در این دانشگاه بیش از 1500 پرسنل که 780 اساتید تمام وقت، و تعدادی از اساتید پاره وقت و کارشناسان و محققان خارجی هستند. UIBE در مجموع بیش از 14،000 دانشجو تمام وقت از جمله بیش از 3000 دانشجوی بین المللی از بیش از 120 کشور در سرتاسر دنیا دارد. در حال حاضر، UIBE ارائه دهنده بیش از 40 رشته به دانشجویان خارجی از کشورهای مختلف از لیسانس، کارشناسی ارشد و دکترا می باشد. در حوزه آموزش و پرورش بین المللی، UIBE اولین دانشگاه چینی که سیستم تحصیلات تکمیلی که شامل کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا به زبان چینی یا انگلیسی به خارجی ها را ارایه کرده است.

دانشجویان خارجی

دانشگاه UIBE نقش رهبری در توسعه اتحاد بین المللی با دانشگاههای سراسر دنیا را ایفا می کند. در حال حاضر دانشگاه UIBE با بیش از 160 دانشگاه در خارج از کشور و سازمان های بین المللی همکاری میکند. در این دانشگاه بیش از 13000 دانشجو مشغول به تحصیل می باشند که در این بین حدود 2700 نفر از دانشجویان را دانش آموختگان خارجی تشکیل می دهند. فارغ التحصیلان دانشگاه یو آی بی ای به طور عمده در بانک ها، شرکت های چند ملیتی و موسسات تجاری مستقر در خارج از کشور به کار گرفته شده و نقش مهمی در توسعه اقتصادی و اجتماعی همه کشورها دارند.

موقعیت علمی

در حال حاضر، UIBE متشکل از 15 مرکز علمی، یک دانشکده تحصیلات تکمیلی، یک گروه تربیت بدنی و یک دپارتمان فرهنگ و هنر می باشد. ارائه بیش از 1405 دوره های کارشناسی، 875 دوره های کارشناسی ارشد و 109 دوره دکترا از برنامه های هر ساله این دانشگاه برای دانشجویان می باشد.

ا مکانات

دانشگاه یو آی بی ای دارای کتابخانه ای بزرگ با بیش از 57000 جلد کتاب در حوزه اقتصاد ، تجارت و قانون زمین های ورزشی از جمله زمین های فوتبال، بسکتبال، والیبال و زمین تنیس بانک وسوپرمارکت و انواع فیستیوال و فعالیت های فوق برنامه می باشد.

بورسیه های تحصیلی

وبسایت دانشگاه

http://www.uibe.edu.cn

 

 

برچسب ها: پکن  دانشگاهها 

پست های مشابه

 

تمامی حقوق برای سایت دروازه ایران و چین محفوظ می باشد
京ICP备16062481号-1