دانشگاه بیهانگ پکن-BUAA

دانشگاه بیهانگ- 北京航空航天大学-Beihang University به عنوان دانشگاه هوانوردی و فضانوردی پکن شناخته می شود، این دانشگاه مختصرا به نام (BUAA) نامیده می شود، که در سال 1952 با مساحت بیش از 100 هکتارتاسیس شد و هم اکنون یک دانشگاه بزرگ تحقیقاتی دولتی در کشور چین است. این دانشگاه در گرایش های علوم مرتبط با هوا و فضا در رتبه اول در چین قرار دارد.

دانشگاه بیهانگ پکن-BUAA

 

تاریخچه:

دانشگاه بیهانگ به عنوان دانشگاه هوانوردی و فضانوردی پکن شناخته می شود ،این دانشگاه مختصرا به نام (BUAA) نامیده می شود، که در سال 1952 با مساحت بیش از 100 هکتارتاسیس شد و هم اکنون یک دانشگاه بزرگ تحقیقاتی دولتی در کشور چین است. . BUAA به عنوان یکی از 16 دانشگاه های کلیدی دولت چین محسوب می شود. با 60 سال توسعه،باترکیب رشته های علوم،مهندسی، علوم انسانی، حقوق، اقتصاد، مدیریت و آموزش و پرورش BUAA به یک دانشگاه علم و صنعت با ویژگی های هوافضا تبدیل شده است، BUAA یکی از معدود دانشگاه ها در چین است که از اوایل 1990 با استفاده از زبان انگلیسی به عنوان زبان آن اصلی تدریس برای همه برنامه های کارشناسی ارشد و دکترا برای دانشجوهای بین المللی، دارا است.. از سال 1993، بیش از 6000 دانشجو از بیش از 80 کشور در BUAA ثبت نام شده است ، به بیش از 1000 دکتری و کارشناسی ارشد. بیش از 600 استاد عطا شده است.

بخشی از آزمایشگاه های این دانشگاه در خارج شهر پکن در منطقه شخه قرار دارد.

دانشجویان خارجی:

بیش از ۲۹۹۵۰ دانشجو در دانشگاه بیهانگ مشغول به تحصیل می باشند. این دانشگاه در رده اولین دانشگاه های چین در بخش تبادل دانشجوی خارجی در مقطع کارشناسی ارشد است که سالانه بیش از ۱۷۰۰ دانشجو را از دانشگاه های سراسر اروپا، آمریکا، آسیا و اقیانوسیه جذب میکند.

رشته های برتر:

دانشگاه بیهانگ بالغ بر بیش از 2300 عضو دارد و این دانشگاه دارای 48 رشته در دوره لیسانس و 144 رشته در مقطع فوق لیسانس و 49 رشته در مقطع دکتری است. رشته های برتر این دانشگاه علوم پایه، مهندسی، اقتصاد، مدیریت، علوم انسانی، حقوق، فلسفه، آموزش، پزشکی و هنر است. در صورتی که رشته های هوانوردی و فضانوردی، علم و تکنولوژی، علوم کامپیوتر و فن آوری، علوم مدیریت و مهندسی این دانشگاه آن را از سایر دانشگاه ها متمایز کرده است. دانشگاه بیهانگ یکی از معدود دانشگاه ها در چین است که از زبان انگلیسی به عنوان زبان اصلی تدریس، برای همه رشته های کارشناسی ارشد و دکترا بین المللی، و همچنین برخی از برنامه های کارشناسی استفاد میشود.

امکانات:

دانشگاه بیهانگ برای رفاه دانشجویان خود امکاناتی را در نظر گرفته است که از جمله آنها میتوان به خوابگاه دانشجویان بین المللی ، امکانات ورزشی عالی از جمله سالن ورزشی ویک استخر سرپوشیده، بانک های متعدد، اداره پست، چندین سالن غذاخوری، لینک مناسب حمل و نقل و بسیاری از خدمات دیگر اشاره کرد.

خوابگاه:

این دانشگاه دو نوع خوابگاه در اختیار افراد خارجی قرار میدهد. یکی داخل محوطه و دیگر در خارج محوطه دانشگاه است.

**وبسایت دانشگاه **

http://ev.buaa.edu.cn

 

 

برچسب ها: پکن  دانشگاهها 

پست های مشابه

 

تمامی حقوق برای سایت دروازه ایران و چین محفوظ می باشد
京ICP备16062481号-1