دانشگاه پکن- PKU

در سال 1898، دانشگاه پکن-(Peking University-北京大学(PKU اولین دانشگاه ملی در تاریخ مدرن چینی است.این دانشگاه دارای مساحتی بيش از ٢،٧٤٣،٥٣٢متر مربع است كه در نزديك كأخ تابستاني (يكي از آثار تا يخي و توريستي شهر پكن) واقع شده است.

دانشگاه پکن- PKU

 

معرفی دانشگاه پکن

در سال 1898، دانشگاه پکن (PKU) اولین دانشگاه ملی در تاریخ مدرن چینی است.این دانشگاه دارای مساحتی بيش از ٢،٧٤٣،٥٣٢متر مربع است كه در نزديك كأخ تابستاني (يكي از آثار تا يخي و توريستي شهر پكن) واقع شده است.اين دانشگاه ارايه دهنده تمامي مقاطع تحصيلي و دانشگاهي است و دانشجويان چيني براي قبول شدن در آزمودن ورودي اين دانشگاه ماه ها و سال ها رقابت مي كنند و مي توان به جرّأت گفت دستيابي به اين دانشگاه و قبول شدن در آزمودن ورودي اين دانشگاه توسط دانشجويان چيني بسيار سخت و طاقت فرساست ،به طوري كه به ادعاي اين دانشگاه صددرصد فارغ التحصيلان دانشگاه پكن به طور حتم شغل مناسب و با درآمد قابل ملاحظه اي بعد از فارغ التحصيلي را مي توانند انتظار داشته باشند . بسیاری ازمتفکرا ن برجسته و معروف چین از فارغ التحصیلان این دانشگاه بوده‌اند ازجمله مائو زدونگ؛ لو شون و گو خونگ مینگ . همچنین دانشگاه پکن شاهد رویداد های بسیار مهم و تاریخی کشور چین بوده است.

دانشجویان خارجی

علوم انسانی، علوم اجتماعی، علوم، پزشکی، و اطلاعات و مهندسی: دانشگاه پکن در حال حاضر از پنج دانشکده تشکیل شده است. این دانشگاه دارای 47 دانشکده است . 105 برنامه های مقطع کارشناسی، 291 برنامه های تحصیلات تکمیلی و 249 دوره دکترا. این دانشگاه درعلوم پایه وعلوم کاربردی ارشهرت خاصی برخوردار است . در اکتبر سال 2010، دارای دانشجوی مقطع کارشناسی 14،810، فوق لیسانس 12،082و دکتری وجود 6838بوده است. همچنین در این دانشگاه حدود 2326 دانشجویان بین المللی بلند مدت از 80 کشور وجود دارد.

امکانات

از دیگر نکات مثبت این دانشگاه اين است که در منطقه ي دانشگاهي هایدین واقع شده است كه تقريبا مي توان گفت اكثر دانشگاه هاي معروف و مطرح پكن در اين منطقه هستند بنابر اين در حوالي دانشگاه مي توان دانشجويان خارجي و چيني بسياري را مشاهده كرد. البته با توجه به همین نکته اجاره خانه در این ناحیه مقداری نسبت به دیگر نقاط شهر گران تر است.در داخل دانشگاه پكن فروشگاه هاي مواد غذائي و وسائل ومایحتاج مورد نياز دانشجويان فراهم شده است؛ داراي كتابخانه مجهز است که دسترسي دانشجويان به مقالات روز دنيا و مجلات و كتب جديد و قديمي فراهم می نماید.

رشته های برتر

دانشگاه پكن يك مركز آموزشي و پژوهشي مدرن که دارای رشته هاي مختلف(به جز مهندسی) مانند علوم پايه ،علوم اجتماعي ،علوم انساني ،و علوم پزشكي و مديريت و آموزش و پرورش در جايگاه يكي از دانشگاه هاي مطرح و مهم دنيا با رتبه عالي قرار گرفته است.اين دانشگاه تمامي رشته هاي دانشگاهي را در خود جا داده است و داري دپارتمانهاي مختلف علمي و پژوهشي است و داراي ٢٠ دانشكده هست

 

 

برچسب ها: پکن  دانشگاهها 

پست های مشابه

 

تمامی حقوق برای سایت دروازه ایران و چین محفوظ می باشد
京ICP备16062481号-1