دانشگاه پست و مخابرات پکن

دانشگاه پست و مخابرات پکن-beijing university of posts and telecommunications-北京邮电大学؛ واقع در منطقه Haidian یکی از دانشگاه های برتر چین در خصوص علوم مخابرات و کامپیوتر می باشد. این داشنگاه به همراه دانشگاه های برتر چین یکی از ستون های اصلی در زمینه مخابرات و علوم کامپیوتر است. هر چند دانشگاه در مقایسه با دانشگاههای دیگر چین کوچک بوده و تنوع رشته ای زیادی ندارد.

دانشگاه پست و مخابرات پکن

 

معرفی دانشگاه

[دانشگاه پست و مخابرات پکن] ( به انگلیسی Beijing University of Posts and Telecommunications- به چینی 北京邮电大学) یکی از دانشگاه های برتر چین در خصوص علوم مخابرات و کامپیوتر می باشد. این دانشگاه در منطقه Haidian و خیابان XiTuChengدر پکن واقع شده است که در واقع محله دانشجویی پکن است. دانشگاههای بسیاری در نزدیکی این دانشگاه هستند از جمله می توان به دانشگاههای [دانشگاه هوا و فضای پکن] و [دانشگاه علوم و فنون پکن] نام برد. منطقه XiTuCheng منتطقه ای کم ترافیک و با امکانات رفاهی مناسب است.

وضعیت علمی

دانشگاه پست و مخابرات در رشته های مخابرات و علوم کامپوتر و اخیرا در رسانه های دیجیتال از وضعیت علمی بسیار خوبی برخوردار می باشد.

رشته های برتر

مخابرات، نرم افزار و علوم کامپیوتر.

خدمات رفاهی

از نظر اقامتی دانشگاه در شرایط مناسبی است و در شرایط خواص برای دانشجویان دکترای متهل نیز خوابگاه در نظر گرفته شده است. البته الویت در خوابگاه ها با دانشجویان پاکستان و برخی کشورهای آفریقایی می باشد.با توجه به قرار گرفتن در حاشیه رینگ سوم پکن دسترسی وسیله نقلیه و اتوبوس بسیار مناسب است. البته مترو (خط ده ایستگاه XiTuCheng) کمی با فاصله از دانشگاه بوده و در حدود یک الی دو ایستگاه اتوبوس فاصله دارد.دانشگاه دو ساختمان سلف دارا می باشد که چندین سلف دانشجویی و رستوران و دو رستوران با غذاهای اسلامی دارد که کیفیت نسبتا خوبی دارا می باشد.دو زمین بازی، یک استادیوم ورزشی، یک آمفی تئاتر و فضاس سبز نسبتا مناسب از امکانات رفاهی تفریحی دانشگاه می باشد.

دانشجویان خارجی

دانشجویان خارجی این دانشگاه اکثرا از کشور پاکستان و یا برخی کشورهای افریقایی می باشند (به سبب قرارداد فی مابین بین دولت ها) اما دانشجویان آسیایی و اروپایی نسبتا زیادی نیز در این دانشگاه هستند. جامعه ایرانیان این دانشگاه نسبت به برخی دانشگاههای پکن کوچک می باشد.

انواع بورس ها

بورس پکن و بورس سی اس سی از بورس های این دانشگاه هستند.

 

 

برچسب ها: پکن  دانشگاهها 

پست های مشابه

 

تمامی حقوق برای سایت دروازه ایران و چین محفوظ می باشد
京ICP备16062481号-1