نمایش 20 از 105 آیتم

زندگی در شهرهای بزرگ جدا از جذابیت های زندگی شهر؛ پس مدتی فقدان گردش در طبیعت را ایجاد می کند اما شهر پکن با تمام وسعت و شلوغی اش در اطراف اش باغ های بزرگ میوه و سبزیجات وجود دارند که فرصت بازدید از آنها جذابیت های فراوانی دارد. در دو بازه زمانی مارچ تا می و سپتامبر تا اکتبر بهترین زمان برای انجام این کار هست، زیرا بسیاری از میوه ها در این ایام رسیده و اماده چیده شدن هستند.

پکن تفریحی غذا گردشگری شهرها

آرامگاه سلسله مینگ در واقع یک گروه آرامگاه از سلسله مینگ (Ming Dynasty (1368-1644 که شامل ۱۳ مقبره امپراطورها، هفت مقبره برای همسرانشان می‌باشد. به دلیل اینکه ۱۳ امپراتور در اینجا دفن شده‌اند، این گورستان در دنیا بسیار مشهور است.

پکن گردشگری

مکان تپه های سه ستاره به نوعی میتوان آن را سرچشمه فرهنگی منطقه سیچوان نامید و یک کشف مهم باستان شناسی است که دیدگاه مردم از تاریخ و فرهنگ باستان در این منطقه را تغییر داد.

فرهنگی گردشگری

فانوس های کاغذی که در زمان سلسله هان شرقی (25-220 میلادی) ساختن ان رواج پیدا کرده است، عمدتا به عنوان چراغ در چین باستان مورد استفاده قرار می گرفتند.

فرهنگی گردشگری

بودای بزرگ لشان乐山大佛- Leshan Giant Buddha مجسمه میتریا (Maitreya یک بوداسف که معمولا به شکل یک راهب بسیار تنومند با چهره‌ای که تبسم به لب دارد و سینه و شکمش برهنه است، نشان داده می‌شود) در حالت نشسته است.

تفریحی فرهنگی گردشگری شهرها

خیابان باستانی به نام پهن و باریک (宽窄巷子-Kuanzhai Xiangzi) از سلسله چینگ qing یکی از ذخایر تاریخی و فرهنگی چنگدو است، همراه با معبد Daci و صومعه Wenshu. این بخش کوچکی از تاریخ شهر و همچنین نشانی عمیق در حافظه مردم محلی است.

تفریحی فرهنگی گردشگری شهرها

معبد 武侯祠-Wuhou در حومه جنوب چنگدو Chengdu واقع شده است و مساحت آن 37000 متر مربع (398،277 فوت مربع) می باشد و به ياد Zhuge Liang از وزراي دوره سه امپراتوری (220-280 میلادی) ساخته شده است که ایشان با خصوصيات عالي اخلاقي و بهره فراوان هوشي جايگاه ويژه‌اي در ميان مردم چين داشته اند

تفریحی فرهنگی گردشگری شهرها

پارک و مرکز تحقیقاتی پاندای غول پیکر چنگدو که 10 کیلومتر (6 مایل) دورتر از مرکز شهر واقع شده است، زیستگاه طبیعی پانداهای غول پیکر را شبیه سازی کرده است تا بتواند بهترین محیط ممکن برای تربیت و پرورش آن ها را داشته باشد.

تفریحی گردشگری شهرها

هم اکنون در شهر پکن دو شهربازی رسمی و شناخته شده وجود دارند به نام های پارک تفریحی دره شادی پکن-Happy Valley- 北京欢乐谷 و پارک تفریحی شی جینگ شان-Beijing Shijingshan Amusement Park 北京石景山游乐园 که یکی در غرب و دیگری در شرق پکن قرار داشته و هرکدام جذابیت های مخصوص خودشان را دارند. همچنین قرار است که پارک تفریحی وسیع و جدیدی تا ۲۰۲۰ در این شهر تاسیس بشود.

پکن گردشگری

منطقه هنر ۷۹۸ (Dashanzi دَشَن زی- 798艺术区)در یک منطقه قدیمی صنعتی در شمال شرق پکن پایه گذاری شده است. این مکان زمانی مجموعه از کارگاه های نظامی و نیروگاه برق بوده است. اکنون منطقه هنر ۷۹۸ مرکزی برای فعالیت و ارایه آثار هنری است. اکنون سالانه Queer Film فستیوال در اینجا برگزار میشود.

پکن گردشگری

معبد لاما معروف به کاخ صلح و هارمونی (Yonghe Temple-雍和宫) در بخش شمال شرقی اتوبان رینگ دو پکن واقع شده است که بزرگترین و از قدیمی ترین صومعه‌های بودایی تبتی در آثار باستانی جهان است.

پکن گردشگری

در طول یک سال اخیر برای ۵ ام بار در چین رکورد طولانی ترین پل شیشه شکسته شد و این بار در بلندترین ترین و طولانی‌ترین پل شیشه‌ای جهان در منطقه Hongyagu Scenic Area روستایPingshan درشهر Shijiazhuang در استان هبی Hebei در کشور چین و در فاصله ۳۰۰ کیلومتری از شهر پکن واقع شده است. این پل در ۲۷ دسامبر ۲۰۱۷ افتتاح گردید.

پکن اخبار گردشگری

تخم هزار ساله با نام چینی پی دن-Pidan-皮蛋-Preserved Egg نوعی روش نگهداری بلند مدت تخم های مرغ و اردک و غاز است که بوسیله آهک و نمک پس مدتی خواص تخم عوض می شود و ماندگاری پیدا می کند.

غذا گردشگری

کشور پهناور چین دارای مدل های مختلفی از ویزا برای خارجیان می باشد که با توجه به شرایط درسی، کاری و منطقه مورد نظر تعریف می شود. از انواع ویزاها می توان به ویزای تجاری، دانشجویی، کاری، خدماتی، روزنامه نگاری، ترانزیت، دائم و توریستی نام برد

گردشگری خدماتی

اپرای پکن که اپرای شرقی نیز نامیده می شود.در واقع این اپرا مجموعه ای از هنرهای نمایشی چینی است و به دلیل آنکه در پکن شکل گرفته، اپرای پکن یا بیجینگ نامیده شده است. اپرای پکن بیش از 200 سال سابقه دارد.گریم چهره در اپرای پکن به این معناست که برای نشان دادن خصوصیت،اخلاق و سرنوشت نقش های نمایشنامه رنگ های متفاوت به روی چهره استفاده می شود.معمولا رنگ سرخ براینقش های اپرای بیجینگ یا پکن 4 نوع "شنگ-生" (مردها)، "دن-旦"(زن ها)، "جینگjing-净 " و "چو-丑-chou" می باشند که دارای دیگرنقش های فرعی نیز دارد.

پکن گردشگری

میدان تیان ان من یکی از مشهورترین و جنجالی ترین میادین شهر پکن که شاهد رخدادهای گوناگونی بوده است ولی اکنون به مکانی برای بازدید گردشگران تبدیل شده است. اطراف این میدان ابنیه مهم تاریخی همچون مجموعه کاخ‌های شهر ممنوعه، پل‌های «جین شوی» (آب طلایی) و دیوار سرخو مجلس چین واقع شده‌است.

پکن گردشگری

اگر حوصله چانه زنی دارید این بازار را ازدست ندهید. بازار ابریشم شهر پکن - Silk Market- 秀水街市场

پکن گردشگری

خاطره تصویری ایرانی ها از شهر ممنوعه چین بر می گردد به سریال انیمیشن دوقلوهای افسانه ای که دهه ۸۰ در ایران پخش می شد در آن سریال دوکودک بانام های کارتونی جولی و جولز با نیروهای فرازمینی شان باید خودشان را به کاخ های شهر ممنوع میرساندند و پدران شان از سحر پادشاه وقت نجات می دادند.

پکن گردشگری

در سفر از هرکشور لذت خرید در آنجا وصف ناشدنی است ولی جدا از لذت خرید گاهی خریدی با هدف خاطره ای از فرهنگ و سفر مربوطه میتواند لذت شیرینی آن سفر را برای سال ها در ذهن بازدیدکنندگان نگه دارد. و برای بازدیدکنندگان از کشور چین این انتخاب خرید یادگاری و سوغاتی بسیار گسترده تر است. در اینجا قصد داریم سوغاتی ها و یادگاری های مرسوم از چین را معرفی نماییم.

پکن شانگهایی گوانجو هانگجو ووهان شنجن تفریحی فرهنگی گردشگری

ژئوپارک ملی جانگیه- Zhangye National Geopark (چینی: 张掖 国家 地质 公园) در روستاهای Sunan و Linze در شهر Zhangye واقع در استان شمالیZhangye ، چین واقع شده است

کوهستانی معمولی با قله های نوک تیز و تپه های گرد. می توانستی آن را معمولی بدانی اگر طبیعت با صبر و حوصله، بر تنش رنگین کمان را نقاشی نکرده بود. اینجا می توانی میان رنگین کمان قدم بزنی، حتی بر روی آن ...

گردشگری

نمایش 20 از 105 آیتم