نمایش 20 از 14 آیتم

زندگی در شهرهای بزرگ جدا از جذابیت های زندگی شهر؛ پس مدتی فقدان گردش در طبیعت را ایجاد می کند اما شهر پکن با تمام وسعت و شلوغی اش در اطراف اش باغ های بزرگ میوه و سبزیجات وجود دارند که فرصت بازدید از آنها جذابیت های فراوانی دارد. در دو بازه زمانی مارچ تا می و سپتامبر تا اکتبر بهترین زمان برای انجام این کار هست، زیرا بسیاری از میوه ها در این ایام رسیده و اماده چیده شدن هستند.

پکن تفریحی غذا گردشگری شهرها

بودای بزرگ لشان乐山大佛- Leshan Giant Buddha مجسمه میتریا (Maitreya یک بوداسف که معمولا به شکل یک راهب بسیار تنومند با چهره‌ای که تبسم به لب دارد و سینه و شکمش برهنه است، نشان داده می‌شود) در حالت نشسته است.

تفریحی فرهنگی گردشگری شهرها

خیابان باستانی به نام پهن و باریک (宽窄巷子-Kuanzhai Xiangzi) از سلسله چینگ qing یکی از ذخایر تاریخی و فرهنگی چنگدو است، همراه با معبد Daci و صومعه Wenshu. این بخش کوچکی از تاریخ شهر و همچنین نشانی عمیق در حافظه مردم محلی است.

تفریحی فرهنگی گردشگری شهرها

معبد 武侯祠-Wuhou در حومه جنوب چنگدو Chengdu واقع شده است و مساحت آن 37000 متر مربع (398،277 فوت مربع) می باشد و به ياد Zhuge Liang از وزراي دوره سه امپراتوری (220-280 میلادی) ساخته شده است که ایشان با خصوصيات عالي اخلاقي و بهره فراوان هوشي جايگاه ويژه‌اي در ميان مردم چين داشته اند

تفریحی فرهنگی گردشگری شهرها

پارک و مرکز تحقیقاتی پاندای غول پیکر چنگدو که 10 کیلومتر (6 مایل) دورتر از مرکز شهر واقع شده است، زیستگاه طبیعی پانداهای غول پیکر را شبیه سازی کرده است تا بتواند بهترین محیط ممکن برای تربیت و پرورش آن ها را داشته باشد.

تفریحی گردشگری شهرها

کاخ پوتالا واقع در 130 متر بالاتر از دره لهاسا میباشد، که بیش تر از 170 متر ارتفاع دارد و بزرگ ترین ساختار تاریخی در تبت می باشد. ساخت قصر در 1645 در زمان سلطنت دالایی لامای پنجم آغاز شد و تا سال 1648 پوترنگ کارپو ، و یا کاخ سرخ، به پایان رسید. پوترنگ ماربو یا کاخ سرخ، بین سال های 1690 و 1694 اضافه شده است. کاخ پوتالا تا زمانی که دالایی لامای چهاردهم پس از حمله به چین در سال 1959به هند فرار کرد محل اقامت دالایی لاما باقی ماند.

گردشگری شهرها

چهارمین کلان شهر کشور چین شهر chongqing-重庆 می باشد. این شهر chongqing-重庆 در کنار شهرهای پکن و تیانجین و شانگهای چهار شهری است که بصورت مستقل از دیگر استان ها بوده و خودشان هم استان و هم شهر هستند. این شهر کلان دارای ۳۰ میلیون جمعیت است که ۸ میلیون نفر در بخش مرکزی خود شهر زندگی می کنند. در حال حاضر از نظر وسعت در بین چهار شهر مذکور بزرگترین وسعت دارد و دارای ۳۸ منطقه شهری می باشد.

تفریحی گردشگری شهرها

از لحاظ وسعت و نیز بزرگترین تولید کننده ترمه و شیر و گوشت درکشور چین، مغولستان داخلی سومین استان می باشد. کشف بسیاری منابع از قبیل ذغال سنگ و سایر منابع انرژی و فلزات در این استان باعث رشد اقتصادی مغولستان داخلی شده است .

استان ها شهرها

این شهر یکی از مهم‌ترین بنادر چین به حساب می‌آید. شانگهای شهر غول آسا و لبریز از جمعیت. رابط میان چین و دنیای خارج. شهری که حزب کنونی چین در آن پایه‌گذاری شد. به شهر جنگل آسمانخراشها معروف است. شهر روشنفکری و کارگری با ۲۵ دانشگاه و موسسه دانشگاهی. این شهر در کرانه چپ رودخانه هوانگ پو در جنوب یانگ‌تسه قرار دارد با فاصله اندکی از اقیانوس آرام و نامش به چینی بر فراز دریا معنی دارد.

شانگهایی شهرها

با توجه به فرا رسیدن سال نوی چین سفارت جمهوری خلق چین در تهران از 26ژانویه لغایت 4فوریه (7 الی 16 بهمن) تعطیل می باشد. سفارت جمهوری اسلامی ایران در پکن فقط در روزهای 27فوریه (8بهمن) و 2فوریه (14بهمن) تعطیل است.و در بقیه ایام از ساعت ۹ تا ۱۷ درخدمت هموطنان خواهندبود. کنسولگری ایران در شانگهای نیز از تاریخ ۲۷ ژانویه به تا ۱ فوریه تعطیل می باشد

اخبار شهرها

آب و هوای هاربین در زمستان بسیار سرد و دمای هوا ما بین ۱۵- تا ۳۰- درجه سانتیگراد است. ولی همزمان با گشایش جشنواره برف و یخ جزیره خورشید، جهان برف و یخ و بازگشایی مناظر سرد یخی به روی مسافران که مشتاق سفر به هاربین هستند، هوای سرد این منطقه را گرمی خاصی بخشیده است. این جشنواره معمولا از اویل ژانویه (پنجم ژانویه افتتاحیه) تا اواخر فوریه و تا زمان آب شدن مجسمه‌ها نیز (۲۵ ام فوریه) ادامه دارد

شهرها گردشگری تفریحی هاربین

بزرگترین پیاده رو شناور جهان به طول بیش از5 کیلومتر برروی رود خونگ شواِی (Hongshui) در استان گویی جُو (Guizhou) در جنوب غرب درچین افتتاح شد.که بیش از 45 هزار متر مربع مساحت را پوشش میدهد و هر فرد برای پیمودن تمام آن، نیاز به ۱۰ ساعت زمان برای پیاده روی نیاز دارد.

تفریحی گردشگری اخبار شهرها

در حالی که نیم میلیارد چینی مجبور به تنفس در هوای آلوده کشور خود هستند، مدرسه ای در شهر شهر شیجیاژوانگ (Shijiazhuang) چین در شمال چین اقدامی هوشمندانه برای مقابله با شرایط بحرانی انجام داده است. این مدرسه مقطع ابتدایی برای حفظ سلامت دانش آموزانش از دود و ذرات آلوده سرگردان در هوا ورزشگاهی خاص ساخت. فضایی در ابعاد 50 در 20 متر مکعب که با سیستم نظارتی شدید و مصرف روزانه 50 کیلو وات ساعت برق کیفیت دما و هوای مجموعه را در سالم ترین حد ممکن حفظ می کند.

اخبار تفریحی شهرها

استان هبی در شمال چین به معنای لغوی آن " شمال رود" می باشد در شمال رودخانه قرار دارد. مرکز این استان شهر Shijiazhuangمیباشد.

شهرها استان ها

نمایش 20 از 14 آیتم