نمایش 20 از 23 آیتم

اولین دانشگاه تحصیلات تکمیلی در چین به شمار میرود.در ژوئن 2112 ،این دانشگاه به نام UCAS تغییر نام داد و شروع به ثبت نام دانشجویان لیسانس برای اولین بار کرد. هدف این دانشگاه، رشد خلاقیت استعدادها در علم و تکنولوژی برای آیندهی ملت خلق چین عنوان شده است. این مجموعه به عنوان بزرگترین موسسه ی آموزشی تکمیلی چین وظیفه ی اصلی اش آموزش تکمیلی بوده است. این دانشگاه، در تمامی رشته های علوم و حدود ۹۰ درصد رشته های مهندسی صلاحیت اعطای مدرک ارشد و دکتری را دارا میباشد.

دانشگاهها بورس تحصیلی

موسسه ى كنفوسيوس در سال ٢٠٠٤ تاسيس شده و هدف اصلى اين موسسه توسعه زبان چينی در سرا سر جهان مى باشد. تبديل شدن چين به دومين قدرت اقتصادى جهان مستلزم برداشتن موانع بسيارى از جمله جهانى سازى پول رايج و زبان اين كشور است. وظيفه ي جهانى سازى زبان چينى بر عهده ى موسسه ى كنفوسيوس گذاشته شده است. نام كنفوسيوس بدين جهت براى اين موسسه انتخاب شده است كه كنفوسيوس خود آموزگارى بزرگ و معلم اخلاق بود

دانشگاهها بورس تحصیلی

دانشگاه جیاتونگ شانگهای معروف به دانشگاه حمل و نقل شانگهای-上海交通大学-Shanghai Jiao Tong University، به طور مستقیم تحت نظر وزارت علوم چین تحت عنوان دانشگاه حمل ونقل، به طور مشترک توسط وزارت حمل ونقل چین و شهرداری شانگهای اداره میشود.

شانگهایی دانشگاهها

دانشگاه ججیانگ 浙江大学 Zhejiang University در سال 1897 در شهرتاریخی و زیبا هانگجو تاسیس شد. این دانشگاه جز یکی از اولین آکادمی مدرن آموزش عالی در چین می باشد. . در طول زمان جنگ ( در سال 1940) ، دانشگاه ججیانگ به زونیی، میتان و مکان های دیگر در غرب چین نقل مکان کرد به مدت هفت سال در آنجا ماند.

هانگجو دانشگاهها

یکی از دانشگاه های مهم و ملی در چین دانشگاه کشاورزی چین-China Agricultural University-中国农业大学 است که به طور مستقیم وابسته به وزارت علوم چین است. به عنوان قدیمی ترین موسسه آموزش عالی کشاورزی در چین شناخته شده است. این دانشگاه در اکتبر سال 1905 تاسیس شده دارای دو پردیس آموزشی، با مساحت 133 هکتار است که بیش از یک صد سال از تاسیس آن گذشته است.

دانشگاهها

دانشگاه سون یات سن در شهر گوانگجو بزرگترین شهر جنوب چین و نزدیک به هنگ کنگ و ماکایو قرار دارد که توسط دکتر سون یات سن رهبر بزرگ انقلاب دموکراتیک چین تاسیس شده است.

گوانجو دانشگاهها

دانشگاه علم و صنعت پکن (The University of Science and Technology Beijing (北京科技大学در سال 1952 تاسیس شد. بیش از نیم قرن از رشد قابل توجه آن را به یکی از دانشگاه های ملی وکلیدی و تاثیر گذار در علم وصنعت با حمایت مالی وزارت چین آموزش و پرورش توسعه یافته است. USTB برای مطالعه متالورژی و علم مواد مشهور است.همچنین به عنوان "مهد مهندسان آهن و فولاد" شناخته شده است.

پکن دانشگاهها

دانشگاه حمل ونقل پکن-北京交通大- Beijing Jiaotong University در سال 1896 تاسیس شد. این دانشگاه در میان اولین دانشگاه واجد شرایط برای اعطای دکتری و کارشناسی ارشد در رشته های مهندسی، مدیریت، اقتصاد، علوم، هنر، قانون و فلسفه در چین می باشد

پکن دانشگاهها

در سال 1898، دانشگاه پکن-(Peking University-北京大学(PKU اولین دانشگاه ملی در تاریخ مدرن چینی است.این دانشگاه دارای مساحتی بيش از ٢،٧٤٣،٥٣٢متر مربع است كه در نزديك كأخ تابستاني (يكي از آثار تا يخي و توريستي شهر پكن) واقع شده است.

پکن دانشگاهها

موسسه فناوری پکن -Beijing Institute of Technolog-北京理工大学 ارایه دهنده بورس تحصیلی دولت چین به دانشجویان بین المللی واجد شرایط است. BIT به زبان انگلیسی در اقتصاد بین الملل و تجارت، حسابداری، مهندسی نرم افزار، علوم و تکنولوژی الکترونیک، مهندسی برق، مهندسی مکانیک، علوم و فناوری کامپیوتر، پرواز خودرو طراحی و مهندسی و هوشمندl مهندسی تدریس می شود.

پکن دانشگاهها

دانشگاه تکنولوژی پکن-Beijing University of Technology-北京工业大学- در سال 1960ه به عنوان دانشگاه پلی تکنیک پکن شناخته شد.در حال حاضر این دانشگاه دارای ۱۴۸۶ کارمندتمام وقت از جمله اساتید، محققان و سرپرستان دانشیاران متخصصان دانشجو در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشدودکترا و....... می‌باشد.

پکن دانشگاهها

دانشگاه چین خواtsinghua university 清华大学 در دسامبر سال ١٩٥٠براي اولين ١٥دانشجو از شرق اروپا مورد پذيرفت ،در شش دهه گذشته دانشگاه چين خوا در مجموع بيش از ٣٠٠٠٠دانشجوي بين المللي از كشور هاي مختلف دنيا مورد پذيرش قرارداده است

پکن دانشگاهها

دانشگاه تکنولوژی شیمی پکن-Beijing University of Chemical Technolog- 北京化工大- یک از دانشگاه های کلیدی دولت چین به طور مستقیم تحت نظر وزارت آموزش و پرورش و پروژه ملی ۲۱۱است .به این موجب تبدیل به یک دانشگاه چند رشته ای با علوم و مهندسی با حفظ عنوان رشته اصلی علاوه بر این مدیریت، اقتصاد، حقوق، هنر، آموزش، فلسفه و پزشکی است .

پکن دانشگاهها

دانشگاه مطالعات زبان های خارجی پکن-( 北京外国语大学 -Beijing Foreign Studies University (BFSU در سال 1941 تاسیس شده و اولین موسسه تخصصی در زمینه مطالعات زبان خارجی است و در حال حاضر یک پایگاه مهم در کشور برای آموزش استعدادهایی در زمینه های مختلف مانند زبان های خارجی، فرهنگ، دیپلماسی، روزنامه نگاری، و کسب و کار بین المللی است.

پکن دانشگاهها

دانشگاه زبان و فرهنگ پکنخBeijing languange and culture university-北京语言大学 دارای بیشترین زبان آموز از تعداد زیادی از کشورهای جهان هست و این دانشگاه دارای بیشترین فارغ التحصیل چینی وخارجی در رشته زبان چینی است .

پکن دانشگاهها

دانشگاه اقتصادوتجارت بین الملل پکن-对外经济贸易大学-University of International Business and Economics-UIBE در حال حاضر با بیش از ۶۰سال تجربه تبدیل به یک دانشگاه چند رشته تخصصی در زمینه های اقتصاد، مدیریت، علوم انسانی، علوم حقوقی در موضوعاتی مانند تجارت بین المللی، قوانین بین المللی ، امور مالی، مدیریت کسب و کار و زبان های خارجی (زبان های کسب و کار) شده است.

پکن دانشگاهها

دانشگاه پست و مخابرات پکن-beijing university of posts and telecommunications-北京邮电大学؛ واقع در منطقه Haidian یکی از دانشگاه های برتر چین در خصوص علوم مخابرات و کامپیوتر می باشد. این داشنگاه به همراه دانشگاه های برتر چین یکی از ستون های اصلی در زمینه مخابرات و علوم کامپیوتر است. هر چند دانشگاه در مقایسه با دانشگاههای دیگر چین کوچک بوده و تنوع رشته ای زیادی ندارد.

پکن دانشگاهها

دانشگاه بیهانگ- 北京航空航天大学-Beihang University به عنوان دانشگاه هوانوردی و فضانوردی پکن شناخته می شود، این دانشگاه مختصرا به نام (BUAA) نامیده می شود، که در سال 1952 با مساحت بیش از 100 هکتارتاسیس شد و هم اکنون یک دانشگاه بزرگ تحقیقاتی دولتی در کشور چین است. این دانشگاه در گرایش های علوم مرتبط با هوا و فضا در رتبه اول در چین قرار دارد.

پکن دانشگاهها

واقع در نانجینگ (Nanjing University 南京大学)، چین، یکی از قدیمی ترین و معتبر ترین موسسه آموزش عالی در چین است. این دانشگاه به عنوان یک دانشگاه مدرن در سال 1902 در اواخر سلسله چینگ تاسیس شد، وبه یک دانشگاه مدرن در اوایل۱۹۲۰تبدیل شد

دانشگاهها بورس تحصیلی

طبق توافقی بین معاونت فناوری ریاست جمهوری و موسسه تحقیقاتی اکادمی علوم چین ؛ پروژه ای تحقیقاتی کاربردی در هفت حوزه علمی : نانو؛ انرژی های تجدید پذیر؛ هوش مصنوعی ؛ علوم شناختی؛ علوم مهندسی آب؛‌ مواد جدید و تجهیزات پزشکی تعریف شود که پروپزال آن توسط یک استاد هیات علمی از ایران و یک استاد از آکادمی علوم چین تعریف و تایید شده باشد و مورد تصویب دوطرف ( وزارت علوم ایران و آکادمی علوم چین) قرار گیرند سالانه به مدت حداکثر تا سه سال از هر طرف حداکثر تا مقدار ۴۰هزار دلار بودجه دریافت خواهند کرد

دانشجویی دانشگاهها

نمایش 20 از 23 آیتم