نمایش 20 از 26 آیتم

اگر به هر دلیلی در چین، شما گذرنامه تان(پاسپورت) مفقود شد نگران نباشید و فقط کافی است مراحل زیر را طی نمایید تا گذرنامه جدید و ویزای مجدد کشور چین را دریافت نمایید.

 1. گزارش به پلیس

 2. مراجعه به سفارت

 3. مراجعه به محل دعوت شما به چین

 4. مراجعه به اداره پلیس مهاجرت در شهر اقامت تان

دانشجویی تجاری گردشگری

پی‌پال- PayPal یک سامانه انتقال وجه و کیف پول الکترونیکی بین المللی است. سامانه‌ی پی‌پال پرداخت و انتقال وجه را از طریق اینترنت و مبتنی برحساب شما در این سامانه بصورت آنی ممکن می‌سازد. افرادمقیم چین به روشی که در ادامه نشان داده شده است میتوانند در این سامانه ثبت نام و از خدمات آن بهره ببرند.

دانشجویی تجاری

پلیس خطاب به همه اعضای گروه های ویچت، به ویژه سازمان دهندگان و مدیران آنها متذکر شده است ۹ مبحث ممنوعه که کاربران گروه های ویچتی نباید آن از آنها سخن بگویند را اشاره کرده است که به شرح زیر است

 • موضوعات سیاسی حساس

 • شایعات

 • اطلاعات داخلی محرمانه

 • محتوای پورنوگرافی، مواد مخدر و تروریسم

 • اخبار مربوط به تایوان، هنگ کنگ که توسط منابع رسمی دولت چین منتشر نشده

 • داده های نظامی

 • اطلاعات حاوی اسرار دولتی

 • کلیپ های ویدئویی ساخته شده که پلیس را سرزنش و توهین می کنند

دانشجویی تجاری اخبار

از یکم آپریل ۲۰۱۷ افرادی که برای ویزای کار اقدام می نمایند باید مدارک بیشتری را نسبت به قبل تهیه نمایند از جمله اخذ و ارایه عدم سو پیشینه از کشور محل اقامت و کشورهایی که قبلا در آنها اقامت یا شهروند آنها بوده اند. لذا بعنوان نمونه یک ایرانی مقیم چین حداقل نیاز به دوتا گواهی عدم سوپیشینه دارد که یکی از دولت ایران و دیگری از دولت چین که طول دوران اقامتش را در هردوکشور پوشش دهد. بدین منظور سعی شده است در اینجا مراحل و مدارک لازم برای اخذ این دو گواهی را بیان نماییم.

دانشجویی تجاری پکن شانگهایی گوانجو شنجن

ثبت محل اقامت افراد خارجی در چین اجباری است و افراد باید پس از ثبت نام فرمی مشابه عکس فوق را را دریافت نمایند.و کنترل امنیت منطقه انجام می شود.که معادل انگلیسی آن registration form of temporary residence و معادل چینی آن 临时住宿登记表( لین شی جوسو دنگ جی بیاو) است.بعد از هر بار خروج و ورود مجدد به چین به اداره ثبت اقامتباید مراجعه و اعلام شود در صورت ساکن بودن در خوابگاه به مسول خوابگاه اعلام شود و برگه را تمدید کنید. هنگام تعویض ویزا و دریافت ویزای جدید باید برای تمدید و تغییر برگه اقدام شود

دانشجویی تجاری ویزا

 • کلیه پاوربانک ها و باطری ها باید در بار دستی حمل شده و به داخل هواپیما برده شوند واجازه حمل با چمدان داده نمیشود.(تنها باطری دوربین عکاسی و فیلم برداری و باطری های اصلی حامل با موبایل یا هرگونه باطری با ظرفیت کمتر1500 mAh میلی آمپر ساعت )

 • در گیت بازرسی ظرفیت پاوربانک باردستی توسط بازرسان چک میشود و باید حتما بطور شفاف بر روی پاور بانک حک شده باشد که ظرفیت پاور بانک چند mAh میلی آمپر ساعت است در غیر اینصورت و درصورت عدم مشخص بودن ظرفیت آن ، پاوربانک شما توسط مسول گیت ضبط میشود

دانشجویی تجاری گردشگری

این شرکت همه روزه پروازهایی را از ابوظبی به پکن و شانگهای به طور مستقیم دارد پروازهای این شرکت همه روزه ساعت 1:30 بامداد پکن را به مقصد ابوظبی ترک می کند و راس ساعت 6:15 دقیقه صبح به وقت محلی وارد فرودگاه ابوظبی می شود و همچنین در مسیر برگشت راس ساعت 21:30 پس از برخاست از فرودگاه ابوظبی راس ساعت 15 :8 وارد فرودگاه بین المللی پکن می شود. درزمان ثبت این خبر(10 آگوست 2017) هزینه پروازهای رفت و برگشت از پکن به تهران با این هواپیمایی در ارزانترین کلاس پروازی حدود2 میلیون تومان (حدود 3750 یوان) است

دانشجویی تجاری گردشگری

مراحل درخواست و اخذ گواهینامه رانندگی در چین و هر آنچه که در این خصوص باید بدانید:

گواهینامه بین المللی در چین فاقد اعتبار است و برخلاف اکثر کشورها که با گواهینامه بین الملی میتوان رانندگی کرد در چین نیاز است که اقدام به اخذ گواهینامه چینی نمایید که لازمه آن شرکت در آزمون کتبی و قبولی در آن است. در ادامه سعی شده روند اخذ این گواهینامه برای شهر پکن با جزییات دقیق بیان شود(این احتمال وجود دارد که در دیگر شهرها کمی این فرایند تغییر کند).

دانشجویی تجاری تفریحی

در کشور چین پیشتر روال بر این منوال بوده است که کلیه فارغ التحصیلان از دانشگاه های چین برای گرفتن ویزای کار نیاز به داشتن حداقل دوسابقه کار بودند که این امر چالشی برای فارغ التحصیلان ایجاد میکرد و اکثرا نمیتوانستند ویزای کاری اخذ نمایند اما خبر انست که اخیرا دولت چین به فارغ التحصیلانی که طرح تجاری یا برنامه سرمایه گذاری داشته باشند ویزای اقامت دوساله ای پس از فراغت از تحصیل براحتی اعطا می نماید.

دانشجویی اخبار

طبق توافقی بین معاونت فناوری ریاست جمهوری و موسسه تحقیقاتی اکادمی علوم چین ؛ پروژه ای تحقیقاتی کاربردی در هفت حوزه علمی : نانو؛ انرژی های تجدید پذیر؛ هوش مصنوعی ؛ علوم شناختی؛ علوم مهندسی آب؛‌ مواد جدید و تجهیزات پزشکی تعریف شود که پروپزال آن توسط یک استاد هیات علمی از ایران و یک استاد از آکادمی علوم چین تعریف و تایید شده باشد و مورد تصویب دوطرف ( وزارت علوم ایران و آکادمی علوم چین) قرار گیرند سالانه به مدت حداکثر تا سه سال از هر طرف حداکثر تا مقدار ۴۰هزار دلار بودجه دریافت خواهند کرد

دانشجویی دانشگاهها

آب لوله کشی شده در چین اکثرا به دو قسمت آب مصارف شستشویی در آشپزخانه و حمام و آب مخازن سیفون دستشویی تقسیم میشود که تقریبا هر دو غیرقابل آشامیدن هستند البته چینی ها به وسیله دستگاه تصفیه آب از آب لوله کشی شستشویی برای مصارف خوراکی استفاده میکنند و اکثر رستوران ها با درجه کیفی دو و سه آب خوراکی شان را از این طریقه تامین می نمایند. بطری‌های آب معدنی به صورت گسترده و با قیمت پایین در همه جا به فروش می رسد که استفاده از آب بطری راهی کم دردسرتر و مطمئن تر برای داشتن آبی سالم، به شمار می آید.

دانشجویی تجاری تفریحی رستوران گردشگری

اگر شما در مدت اقامت تان در چین در موقعیت خاص و اورژانسی قرار گرفته اید (مانند آتش سوزی و یا تصادفات)، یا اینکه دچار مشکل و یا لزوم به شکایت یا سوالات دیگری پیدا نمودید، شماره تلفن های زیر ممکن است برای شما مفید باشد.

شماره های ضروری و اورژانسی

پلیس : 110
پلیس با پیامک(اس ام اس):12110
کمک های اولیه پزشکی(آمبولانس):120
آتش نشانی:119
تصادفات: 122
مشکلات اضطراری آب:12395

دانشجویی تجاری گردشگری

گردهمایی جاده ابریشم با حضورجناب رپروفسورفتوحی فیروز آبادی رییس دانشگاه صنعتی شریف و رایزن علمی ایران جناب دکترحجت وروسای دانشگاهی کشورهای جاده ابریشم دردانشگاه شانگهای در ۲۲ می ۲۰۱۷ برگزارمی گردد.

دانشجویی شانگهایی دانشگاهها فرهنگی استان ها

معاونت آموزشی دانشگاه شهیدبهشتی در خصوص ثبت نام متقاضیان دوره بورس و اعزام به خارج در رشته آموزش زبان چینی و شرق دور در آزمون ورودی دوره دکتری نیمه متمرکز سال 96 توضیحاتی ارایه داد.

دانشجویی دانشگاهها اخبار

بر اساس ماده 138 آيين نامه اجرايي قانون امور گمركي کالاي همراه مسافر ورودي تا ميزان هشتاد دلار (سالانه) از پرداخت حقوق ورودي معاف و مازاد بر آن به شرط غير تجاري بودن با اخذ حقوق گمرکي و دو برابر سود بازرگاني قابل ترخيص مي باشد. چنانچه کالاي همراه مسافر جنبه تجاري نداشته باشد(به استثناء کالاي ممنوعه) پس از انجام تشريفات گمرکي ترخيص مي شود

دانشجویی تجاری گردشگری

مسافران خروجي از کشور ایران اعم از اينکه ايراني يا خارجي باشند ميتوانند علاوه بر وسايل سفر و لوازم شخصي، کالاهاي ايراني به هر ميزان و کالاي غيرايراني تا سقف مقرر در آيين نامه مسافران را همراه ببرند مشروط بر آنکه کالا جنبه تجاري پيدا نکند. در ضمن تشخيص کالاي شخصي يا تجاري بودن آن با گمرک است.

دانشجویی تجاری گردشگری

درحال حاضر هفته ای 4 پرواز از تهران به پکن در روز های شنبه و دوشنبه و چهارشنبه و پنج شنبه و در ساعت 23:30 PM از فرودگاه امام خمینی به فرودگاه پکن ( بیجینگ ) چین انجام می شود مدت زمان پرواز 10 ساعت و 35 دقیقه می باشد.و بطور مشابه هفته ای 4 پرواز از پکن به تهران در روز های شنبه و دوشنبه و چهارشنبه و پنج شنبه و در ساعت 14:50 PM از فرودگاه پکن به امام خمینی تهران انجام می شود. در این مسیر پرواز پکن ارومچی حدود ۴ ساعت و ارومچی تهران حدود ۴:۳۰ می باشد.

دانشجویی تجاری گردشگری

یکی از اقتصادی ترین مسیرهای پروازی است که حدود ۳۲۰۰ یوان می باشد و هر نفر میتواند یک چمدان ۲۳ کیلو گرمی داشته باشد البته شما با پرداخت حدود ۲۰۰ یوان میتوانید اضافه باری به اندازه یک چمدان ۲۳ کیلو گرمی دیگری داشته باشید. مسیر رفت تهران به پکن در روزهای سه شنبه و یکشنبه و مسیر برگشت از پکن به تهران روزهای سه شنبه و پنج شنبه می باشد.

دانشجویی تجاری گردشگری

در حال حاضریکی از ارزان ترین و اقتصادی ترین مسیر پروازی از تهران به پکن را این خط هوای ارایه میدهد که بطور میانگین هزینه یک بلیط دوسره حدود ۴۰۰ دلار میشود.لازم بذکر است که مسافرین عادی (Normal Passengers) دو(۲) بسته حداکثر به وزن 23 کیلوگرم (23 KG) در ابعاد کلی (طول، عرض و ارتفاع) 158 سانتی متر میتوانند داشته باشند.

دانشجویی تجاری گردشگری

شاید یکی از نامناسب ترین گزینه ها برای مسافرت به چین این شرکت هواپیمایی باشد. با آنکه هزینه رفت وبرگشت گاهی به حدود ۲۲۰۰ یوان میرسد ولی کلاس ارزان‌قیمت تنها بار مجاز رایگان مسافر، بار داخل کابین می‌باشد و در غیر اینصورت شما باید پول اضافه بار بدهید از سوی دیگر کلیه خدمات داخل هواپیما باید به صورت نقدی خریداری شود و مدت زمان پروازی بین ایران و چین بهمراه مدت توقف در فرودگاه کوالامپور نزدیک ۲۳ ساعت میشود.

دانشجویی تجاری گردشگری

نمایش 20 از 26 آیتم