نمایش 20 از 77 آیتم

اگر به هر دلیلی در چین، شما گذرنامه تان(پاسپورت) مفقود شد نگران نباشید و فقط کافی است مراحل زیر را طی نمایید تا گذرنامه جدید و ویزای مجدد کشور چین را دریافت نمایید.

 1. گزارش به پلیس

 2. مراجعه به سفارت

 3. مراجعه به محل دعوت شما به چین

 4. مراجعه به اداره پلیس مهاجرت در شهر اقامت تان

دانشجویی تجاری گردشگری

پی‌پال- PayPal یک سامانه انتقال وجه و کیف پول الکترونیکی بین المللی است. سامانه‌ی پی‌پال پرداخت و انتقال وجه را از طریق اینترنت و مبتنی برحساب شما در این سامانه بصورت آنی ممکن می‌سازد. افرادمقیم چین به روشی که در ادامه نشان داده شده است میتوانند در این سامانه ثبت نام و از خدمات آن بهره ببرند.

دانشجویی تجاری

پلیس خطاب به همه اعضای گروه های ویچت، به ویژه سازمان دهندگان و مدیران آنها متذکر شده است ۹ مبحث ممنوعه که کاربران گروه های ویچتی نباید آن از آنها سخن بگویند را اشاره کرده است که به شرح زیر است

 • موضوعات سیاسی حساس

 • شایعات

 • اطلاعات داخلی محرمانه

 • محتوای پورنوگرافی، مواد مخدر و تروریسم

 • اخبار مربوط به تایوان، هنگ کنگ که توسط منابع رسمی دولت چین منتشر نشده

 • داده های نظامی

 • اطلاعات حاوی اسرار دولتی

 • کلیپ های ویدئویی ساخته شده که پلیس را سرزنش و توهین می کنند

دانشجویی تجاری اخبار

از یکم آپریل ۲۰۱۷ افرادی که برای ویزای کار اقدام می نمایند باید مدارک بیشتری را نسبت به قبل تهیه نمایند از جمله اخذ و ارایه عدم سو پیشینه از کشور محل اقامت و کشورهایی که قبلا در آنها اقامت یا شهروند آنها بوده اند. لذا بعنوان نمونه یک ایرانی مقیم چین حداقل نیاز به دوتا گواهی عدم سوپیشینه دارد که یکی از دولت ایران و دیگری از دولت چین که طول دوران اقامتش را در هردوکشور پوشش دهد. بدین منظور سعی شده است در اینجا مراحل و مدارک لازم برای اخذ این دو گواهی را بیان نماییم.

دانشجویی تجاری پکن شانگهایی گوانجو شنجن

شاید تا به حال برای شما پیش آمده باشد که از طریق Wechat-ویچت- 微信 پولی را به حساب فردی به اشتباه منتقل کرده اید، یا اینکه پس انتقال پول به حساب فردی به هردلیلی پشیمان و خواسته باشید پول تان را پس بگیرید. اما در ظاهر هیچ راه حلی وجود ندارد ولی در واقع، راهی برای به دست آوردن پول خود در Wechat وجود دارد! در ادامه سعی شده است که بصورت تصویری مراحل ان را نمایش دهیم که با تغییر تنظیمات چگونه بتوانیم جلوی انتقال آنی را گرفته و راهی برای استرداد پول داشته باشیم

تجاری

در چین انواع صنایع دستی حاصله از سنگ های قیمتی و تزئینی وجود دارد که معروف ترین بازار در شهر پکن بازار عمده و خرده فروشی انواع سنگ های قیمتی و تزئینی بازار شی لی خه-ShiLiHe-十里河 است در آنجا محصولات

یشم - 玉石yù shi-Jade

مینا کاری-Cloisonne-- jǐng tài lán-景泰蓝

انواع سنگ های قیمتی و تزئینی به مانند سنگ عقیق و فیروزه و مرمر و دیگر سنگ های آنتیک و دکوراتیو برای طراحی دکوراسیون داخلی بکار میروند پیدا میشود.

تجاری پکن گردشگری

ثبت محل اقامت افراد خارجی در چین اجباری است و افراد باید پس از ثبت نام فرمی مشابه عکس فوق را را دریافت نمایند.و کنترل امنیت منطقه انجام می شود.که معادل انگلیسی آن registration form of temporary residence و معادل چینی آن 临时住宿登记表( لین شی جوسو دنگ جی بیاو) است.بعد از هر بار خروج و ورود مجدد به چین به اداره ثبت اقامتباید مراجعه و اعلام شود در صورت ساکن بودن در خوابگاه به مسول خوابگاه اعلام شود و برگه را تمدید کنید. هنگام تعویض ویزا و دریافت ویزای جدید باید برای تمدید و تغییر برگه اقدام شود

دانشجویی تجاری ویزا

گواهینامه اجباری چینCCC) - China Compulsory Certification) به مانند دیگر کشورها یک نوع گواهینامه استاندارد سازی کیفیت کالا مشابه سیستم CE در اروپا با کمی تفاوت است. این گواهینامه از سال 2002 برای واردات کالا به چین تعریف شده است.عدم رعایت مقررات CCC منجر به بازداشت و ضبط کالاهای وارداتی در مرز های مبادلاتی شده یا به فرستنده بازگردانده می شوند. به همین ترتیب، استفاده نادرست از مجوز CCC یا چاپ CCC در محصولات بدون صدور گواهینامه نیز منجر به جریمه و مجازات خواهد شد.

تجاری

 • کلیه پاوربانک ها و باطری ها باید در بار دستی حمل شده و به داخل هواپیما برده شوند واجازه حمل با چمدان داده نمیشود.(تنها باطری دوربین عکاسی و فیلم برداری و باطری های اصلی حامل با موبایل یا هرگونه باطری با ظرفیت کمتر1500 mAh میلی آمپر ساعت )

 • در گیت بازرسی ظرفیت پاوربانک باردستی توسط بازرسان چک میشود و باید حتما بطور شفاف بر روی پاور بانک حک شده باشد که ظرفیت پاور بانک چند mAh میلی آمپر ساعت است در غیر اینصورت و درصورت عدم مشخص بودن ظرفیت آن ، پاوربانک شما توسط مسول گیت ضبط میشود

دانشجویی تجاری گردشگری

این شرکت همه روزه پروازهایی را از ابوظبی به پکن و شانگهای به طور مستقیم دارد پروازهای این شرکت همه روزه ساعت 1:30 بامداد پکن را به مقصد ابوظبی ترک می کند و راس ساعت 6:15 دقیقه صبح به وقت محلی وارد فرودگاه ابوظبی می شود و همچنین در مسیر برگشت راس ساعت 21:30 پس از برخاست از فرودگاه ابوظبی راس ساعت 15 :8 وارد فرودگاه بین المللی پکن می شود. درزمان ثبت این خبر(10 آگوست 2017) هزینه پروازهای رفت و برگشت از پکن به تهران با این هواپیمایی در ارزانترین کلاس پروازی حدود2 میلیون تومان (حدود 3750 یوان) است

دانشجویی تجاری گردشگری

در هفته گذشته، دولت چین اعلام کرد که همه شرکت ها و افراد نیاز دارند که بیمه اجتماعی(社会保险) بشوند و خارجی ها نیز ملزم به خریداری این نوع از بیمه شده اند. اما چرا خارجی های مقیم چین نیاز به خرید بیمه اجتماعی در چین می باشند؟*

اگر شما در چین مشغول به کار می باشید، شما ملزم به خرید بیمه اجتماعی هستید. که درواقع این بیمه "پنج گواهی در یک گواهینامه" است.که شامل بیمه پزشکی (Medical Insurance)، پرداختی برای بازنشستگی(pension)، بیمه بیکاری، بیمه حوادث در کار و بیمه زایمان(Maternity) است.

تجاری مشاغل

مراحل درخواست و اخذ گواهینامه رانندگی در چین و هر آنچه که در این خصوص باید بدانید:

گواهینامه بین المللی در چین فاقد اعتبار است و برخلاف اکثر کشورها که با گواهینامه بین الملی میتوان رانندگی کرد در چین نیاز است که اقدام به اخذ گواهینامه چینی نمایید که لازمه آن شرکت در آزمون کتبی و قبولی در آن است. در ادامه سعی شده روند اخذ این گواهینامه برای شهر پکن با جزییات دقیق بیان شود(این احتمال وجود دارد که در دیگر شهرها کمی این فرایند تغییر کند).

دانشجویی تجاری تفریحی

قدرت خرید مصرف کنندگان چینی از سال 1990 شاهد رشد قابل توجهی بوده است و مشتریان چینی نسبت به گذشته ثروتمندتر شده اند و بیش از گذشته محصولات غربی را می پذیرند. امروز می توان بسیاری از فروشگاه های زنجیره ای بزرگ را در چین دید و علاوه بر آن خیلی از برندهای لوکس مثل Ferragamo، Gucci یا Bally در بازار چین به چشم می خورند. برحسب همین افزایش قدرت خرید رخ داده در چین ؛ تولید کنندگان چینی نیز برای از دست ندادن بازار اینگونه کالا ها شروع به برند سازی در این زمینه کرده اند.

تجاری فرهنگی

دقت کنید که آن ها غیر مستقیم صحبت کرده، یعنی به طور مستقیم به شما "نه" نمی گویند- دنبال برقراری ارتباط بلند مدت هستند ومعاشرتی اند- در معامله با خارجی ها مسلط زبان چینی کاملا انعطاف پذیرهستند- مردمانی بسیار صبوراند و مذاکرات با سرعت پایینی انجام می دهند و به سود بلند مدت هستند- برای افراد با مسن یا ارشد احترام فوق العاده ای قائلند- فرهنگ تخفیف دادن وگرفتن در آن ها وجود دارد.- سریع برحسب منافع شان یک گروه میشوند.- سریع سخن های مبادله شده را به دیگران پراکنده می کنند

تجاری فرهنگی

روز 18 جون (06.18) در چین روز پدر نامیده میشود و امسال فروشگاه های اینترنتی در چین در اقدامی مشابه با 11 نوامبر (11.11) حراج بزرگ تابستانه را تدارک دیدند. این روز که با تبلیغات 618 در سطح شهر نمایش داده می شد . آمار نشان میدهد این طرح هم به مانند طرح 1111 بسیار موفق بوده و نشان از فروش بالا در این ایام دارد.فروشگاه اینترنتی معتبر جینگ دونگ (京东-jing'dong) توانست در این روز حدود 17.6 میلیارد دلار فروش داشته باشد که نسبت به سال گذشته همین روز 50 درصد رشد داشته است.

تجاری اخبار

آب لوله کشی شده در چین اکثرا به دو قسمت آب مصارف شستشویی در آشپزخانه و حمام و آب مخازن سیفون دستشویی تقسیم میشود که تقریبا هر دو غیرقابل آشامیدن هستند البته چینی ها به وسیله دستگاه تصفیه آب از آب لوله کشی شستشویی برای مصارف خوراکی استفاده میکنند و اکثر رستوران ها با درجه کیفی دو و سه آب خوراکی شان را از این طریقه تامین می نمایند. بطری‌های آب معدنی به صورت گسترده و با قیمت پایین در همه جا به فروش می رسد که استفاده از آب بطری راهی کم دردسرتر و مطمئن تر برای داشتن آبی سالم، به شمار می آید.

دانشجویی تجاری تفریحی رستوران گردشگری

درواقع فاکتورهای چینی -发票-Fapiao یک نوع رسیدهای مالی رسمی هستند که تحت عنوان فاکتور رسمی دردیگر کشورها نیز موجود می باشد که اهداف زیر را دارد:

 • برای شرکت ها: خدماتی برای کسر مالیات و یا امور حسابداری.

 • برای افراد: برای اطلاع از میزان خرید و قابلیت بازپس دهی خرید یا دیگر خدمات ممکن پس از فروش

اما فاکتورهای چینی -发票-Fapiao صادره در چین در واقع توسط دولت چین صادرمیشوند در اصل طبق قوانین چین فروشندگان در چین اجازه ندارند خودشان پرینتی از خریدرا مهر و امضا بعنوان فاکتور به شما دهند

تجاری اخبار

اگر شما در مدت اقامت تان در چین در موقعیت خاص و اورژانسی قرار گرفته اید (مانند آتش سوزی و یا تصادفات)، یا اینکه دچار مشکل و یا لزوم به شکایت یا سوالات دیگری پیدا نمودید، شماره تلفن های زیر ممکن است برای شما مفید باشد.

شماره های ضروری و اورژانسی

پلیس : 110
پلیس با پیامک(اس ام اس):12110
کمک های اولیه پزشکی(آمبولانس):120
آتش نشانی:119
تصادفات: 122
مشکلات اضطراری آب:12395

دانشجویی تجاری گردشگری

اصلاحیه دستورالعمل اجرایی ناظر بر ارز، اسناد بانکی و اوراق بهادار بی‌نام همراه مسافر از سوی دفتر واردات به گمرکات سراسر کشور ابلاغ شد.متن این دستورالعمل به این شرح است:

تجاری اخبار

مروری بر آمارهای وارداتی کشور در نخستین ماه سال جاری گویای این است که ۱۰۱ کشور به ایران صادرات داشته‌اند که از نظر وزنی امارات متحده عربی و از نظر ارزشی چین در صدر صادرکنندگان کالا به ایران هستند. براساس آمارهای ارایه شده در فروردین ‌۱۳۹۶ همچون سال‌های گذشته بیشترین ارزش واردات کشور از سوی چین بوده است.

تجاری اخبار

نمایش 20 از 77 آیتم