نمایش 20 از 105 آیتم

معاونت آموزشی دانشگاه شهیدبهشتی در خصوص ثبت نام متقاضیان دوره بورس و اعزام به خارج در رشته آموزش زبان چینی و شرق دور در آزمون ورودی دوره دکتری نیمه متمرکز سال 96 توضیحاتی ارایه داد.

دانشجویی دانشگاهها اخبار

در طرح جديد، مبالغ اهدايي کاربران که به عنوان انعام يا تشويقي در نرم افزارها و شبکه هاي اجتماعي پرداخت مي شوند، شامل 30 درصد تعرفه درآمدي اپ استور خواهند شد.

اخبار

در پيام رئيس جمهوري چين خطاب به ایران و روحانی آمده است: ايران توانسته است به دستاوردهای جدید اجتماعی و اقتصادی در طول چهار سال گذشته تحت رهبری روحانی بدست آورد و اين روند مثبت توسعه روابط همچنان با حضور مقام ها و ملت هاي دو کشور ادامه خواهد يافت.

ایشان با یادآوری سفر رسمی شان در ماه ژانویه به تهران و مذاکرات پربار و عمیق شان با دکتر روحانی؛ اشاره داشتند که این دو به اجماع مهمی در روابط دو جانبه دوکشور با یکدیگر رسیده اند، و به طور رسمی همکاری استراتژیک جامعی را باهم آغاز نموده اند.

اخبار

گروه امورزیربنایی-وزیر راه و شهرسازی با «چینی بای تور سونبکوف» رئیس‌ پارلمان قرقیزستان دیدار و در خصوص گسترش همکاری‌های ریلی و هم‌چنین جدیدترین دستور کار کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و قرقیزستان گفت وگو کردند. به گزارش جهان اقتصاد، عباس آخوندی در این دیدار با تشریح برنامه‌های ریلی ایران، به موضوع اتصال ریلی ایران به چین با همکاری کشورهای تاجیکستان، قرقیزستان و افغانستان موسوم به Ktai (خط ریلی ترانزیتی) پرداخت و توضیح داد که هم اکنون راه‌آهن ایران به افغانستان وصل است .

تجاری اخبار

جلیل مغازه‌ای عنوان کرد: از میان گیاهان صادراتی مهمترین محصول ما زعفران است که صادرات آن رقم قابل توجهی را به خود اختصاص می‌دهد. در این حوزه نیز مدتی است افغانستان وارد کار شده و اکنون اگرچه محصول آن در طول سال به ۱۰ تن هم نمی‌رسد اما در موارد مختلف با قاچاق زعفران ایرانی به این کشور تولید ما به نام افغانستان به فروش می‌رس

تجاری اخبار

گروه تولید:نشست فنی و تجاری تولیدکنندگان قطعات خودرو برزیل با حضور قطعه سازان ایرانی و برزیلی برگزار شد، ساسان قربانی، دبیرکل همایش بین المللی صنعت خودرو با ارائه آماری از فعالیت های صنعت خودروی ایران در چند سال گذشته و چالش هایی که این صنعت و فعالان این حوزه با آن دست به گریبان بوده اند، این مراسم را آغاز کرد.

تجاری مشاغل اخبار

ابوالقاسم شیرازی رئیس اتحادیه پوشاک تهران با اشاره به دستورالعمل نحوه صدور گواهی فعالیت نمایندگان و شعب شرکت‌های خارجی عرضه‌کننده پوشاک در ایران که در اواسط سال 95 ابلاغ شد، گفت: واردکنندگان پوشاک پیش از این باید، درخواست واردات خود را در مرکز توسعه صادرات وزارت صنعت و معدن ثبت می‌کردند و سپس مطابق آن می‌توانستند کالای درخواستی خود را از گمرک ترخیص و به کشور وارد کنند.

تجاری مشاغل اخبار

شهرهای بزرگ چین نظیر پکن با مشکل آلودگی شدید هوا مواجه هستند و این موضوع سبب نگرانی بسیاری از سازمان‌های بین‌المللی حمایت از محیط زیست شده است.دولت چین اعلام کرد که قصد دارد با تولید گاز مصنوعی (SNG) و استفاده از آن برای محیط‌های اداری و مسکونی از شدت آلودگی هوا بکاهد.

پکن اخبار استان ها

به گزارش اکو ویژن به نقل از خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، داده های آماری گمرک چین نشان می دهد صادرات اسباب بازی و وسایل ورزشی چین به ایران در سال 2016 که نخستین سال اجرای توافق هسته ای بوده با افزایش حدود 14 برابری نسبت به سال قبل از آن روبرو شده است.

تجاری مشاغل اخبار

تجارت ملوانی اگر چه روزی برای امرار معیشت مرزنشینان شکل قانونی به خود گرفت اما امروز و شاید به دنبال یک دهه تحریم های اقتصادی، ساختارپیچیده و در هم تنیده ای به خود گرفته است. حالا دیگر به یکی از موانع مبارزه با قاچاق کالاتبدیل شده و اثرات غیرقابل جبران این موضوع بر تولید داخلی تا آنجا پیش رفته که در ابتدای سال جاری گمرک کشوربخشنامه ای را مبنی بر ممنوعیت واردات ملوانی و گذر مرزی صادرکرد

تجاری اخبار

چینی‌ها قصد دارند ظرف یک دهه آینده به پیشگام صنعت خودروسازی در جهان تبدیل شوند؛ ضمن اینکه در حال حاضر عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده خودروی جهان را به خود اختصاص داده‌اند.

تجاری اخبار

هواپیمای جت مسافربری C۹۱۹ ساخت کشور چین برای اولین بار بر فراز شهر شانگهای به پرواز درآمد.

تجاری شانگهایی اخبار

سفارت جمهوری اسلامی ایران در چین در بیانیه ای ذکر نموده است که دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری روز جمعه 29 اردیبهشت ماه جاری برابر با 19 ماه می در محل سفارت در شهر پکن به عنوان پایتخت و سه شهر دیگر این کشور برگزار می شود.بر این اساس علاوه بر سفارت ایران در پکن، سرکنسولگریهای جمهوری اسلامی ایران واقع در شهرهای شانگهای، گوانگ جو و هنگ کنگ نیز میزبان ایرانیان مقیم کشور چین برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری هستند. همچنین ساعت شروع انتخابات 8 صبح 29 اردیبهشت ماه و ساعت پایان نیز 18 می باشد.

پکن شانگهایی گوانجو اخبار

این کارت ها به مانند نسل دوم کارت های شناسایی شهروندان چینی(身份卡-shenfenke) می باشند، این کارت های هوشمند حاوی یک تراشه است که در آن اطلاعات مربوط به هویت فرد خارجی در آن نگه داشته میشود، و این طلاعات در ایستگاه های راه آهن، فرودگاه ها، هتل ها و بانک ها قابل خوانده شدن و به اشتراک گذاری هستند، همچنین این کارت ها ضد جعل و کپی می باشند.

تجاری مشاغل اخبار

طبق افسانه، هوانگ دی (رهبر قبیله ای افسانه ای) سلسله جنگ هایی را بر علیه ۹ قبیله دیگر در دره رودخانه زرد آغاز کرد و پس از غلبه بر آن ها، توتم هریک از آن قبایل رادر توتم قبیله خود ادغام کرد. با غلبه او بر این ۹ قبیله، توتم اژدها ویژگی های دیگر توتم ها را با هم ترکیب کرد. لذا اژدها نشانه هایی دارد که متعلق به ۹ موجود دیگر است: چشمانی مانند میگو، شاخ هایی مثل گوزن، دهانی بزرگ مثل گاونر، پوزه ای مثل سگ، ریشی مثل گربه ماهی، یال شیر، دم درازی مثل مار، فلس هایی مثل ماهی و چنگال هایی مثل شاهین دارد

فرهنگی اخبار

پلیس چین راهی را در‌نظر گرفته که اگر به هر دلیلی برای شما امکان تماس صوتی با پلیس نداشته باشید بتوانید از طریق ارسال پیام انها را با خبر نمایید

بعنوان مثال در شرایط خاص مثلا سرقت از بانک شاید امکان تماس صوتی غیر ممکن باشد لذا مجبور به ارسال پیام متنی باشید لذا در چین میتوانید به شماره (کد شهرتان+12110) به پلیس پیام متنی بفرستید بعنوان مثال در شهر پکن که کد شهری آن 010 هست شما باید به شماره 12110010 پیام بفرستید.

اخبار

بیشتر چینی‌ها که در غرب زندگی می‌کردند به چین بازگشته‌اند. همچنان که چین مشغول افزایش ثبات ملی خود می‌باشد، تعداد خروج افراد از کشور و بازگشت افراد از 3.15:1 در سال 2006 به 1.28:1 در سال 2015 کاهش یافته است. استعدادها با سرعت پیش‌بینی نشده‌ای در حال بازگشت هستند. طبق آمارهای رسمی، بیش از 70درصد رهبران پروژه که در پروژه‌های تحقیقاتی ملی مشغول به کار هستند چینی‌هایی هستند که به کشور بازگشته‌اند. تعداد زیادی از دانشگاهیان در آکادمی علوم چین سرمایه‌های انسانی هستند که به کشور بازگشته اند.

اخبار

طبق قوانین جدید ، سه دسته‌ کالاهای ممنوعه که بصورت پست اکسپرس در سرتاسر چین ممنوع راعلام شده است عبارتند از:

  1. کالاهایی که امنیت ملی را تهدید کرده یا مخل نظم جامعه است
  2. مواد منفجره، اشتعال‌زا، سمی و تشعشات
  3. سایر کالاها که طبق قانون منع شده‌اند

اخبار

هم اکنون کارگران کارخانه های چینی هم اکنون بیشتر از همیشه حقوق میگیرند. با توجه به تحقیقات بازار توسط Euro manitor , در سال گذشته میانگین روزانه درآمد به 3.6 دلار رسیده است. این ممکن است زیاد بنظر نرسد اما رشد 64 درصدی را نسبت به سال 2011 نشان میدهد.این میتواند به معنی از دست رفتن شغل های چین به کشورهایی مثل سری لانکا شود که درآمد روزانه در آنها حدود 50 سنت میباشد.درحال حاضر کشور های جنوب شرقی آسیا چون کامبوج و میانمار حرکت خودشان را در راستای گرفتن نقش چین در تولیدات ارزان قیمت شروع کرده اند.

تجاری اخبار

اجازه ی استخدام خارجی ها و مجوز مدرک تخصص خارجی ها با هم دیگر در عنوان اجازه ی کار خارجی ها (FWP) تلفیق شده اند. سیستم اجازه ی کار جدید به منظور تشویق کردن استعدادهای درخشان,، کنترل کردن سطوح متوسط و کم کردن کارگران سطح پایین, وضع شده است. به زبان ساده, این قانون یک وسیله برای کنترل کیفیت و کمیت استعداد های مهاجر است اما همچنان فرصت برای استعداد های سطح پایین وجود دارد.

تجاری اخبار ویزا

نمایش 20 از 105 آیتم