جشن ۸ امین روز ماه دوازدهم چینی-腊八节-Laba Festival

جشنواره Laba به عنوان یک جشنوارۀ سنتی چینی که توسط قوم هان-han جشن گرفته می شود، به عنوان مقدمه ای بر جشنواره بهار چینی و سال نو چینی است. این روز هشتم ماه دوازدهم تقویم قمری چین یا همان تقویم لونار (معمولا در ماه ژانویه در تقویم گرگوری) می افتد. ماه دوازدهم "La" نامیده می شود و هشتم به زبان چینی "ba" تلفظ می شود. بنابراین، جشنواره به این ترتیب نامگذاری شده است. مرسوم است افرادی برای جشن گرفتن این روز یک نوع فرنی با برنج درست می نمایند برای همین به جشنواره فرنی برنجی-Rice Porridge Festival نیز ن

جشن ۸ امین روز ماه دوازدهم چینی-腊八节-Laba Festival

 

مقدمه

جشنواره Laba به عنوان یک جشنوارۀ سنتی چینی که توسط قوم هان-han جشن گرفته می شود، به عنوان مقدمه ای بر جشنواره بهار چینی و سال نو چینی است. این روز هشتم ماه دوازدهم تقویم قمری چین یا همان تقویم لونار (معمولا در ماه ژانویه در تقویم گرگوری) می افتد. ماه دوازدهم "La" نامیده می شود و هشتم به زبان چینی "ba" تلفظ می شود. بنابراین، جشنواره به این ترتیب نامگذاری شده است. مرسوم است افرادی برای جشن گرفتن این روز یک نوع فرنی با برنج درست می نمایند برای همین به جشنواره فرنی برنجی-Rice Porridge Festival نیز نامگذاری می شود.

تاریخچه

دوروایت در خصوص تاریخچه این مراسم وجود دارد.

تعریف شده است که این جشن از جشن برداشت محصول یا مراسم قربانی کردن برای اجداد نشات گرفته است. در زمان های قدیم، قربانی کردن برای اجداد، "لا" نامیده می شود و معمولا در ماه دوازدهم (ماه لا) اتفاق می افتده است. البته از زمانی که سلسله های جنوبی و شمالی (420 - 589 بعداز میلاد) به وجود آمدند این جشن تنها در یک روز ثابت و آن هم روز هشتم ماه دوازدهم برگزار شده است.

روایت دیگر مرتبط با ساکیومونی Sakyamuni، بنیانگذار بودیسم دارد. گفت شده است که در روز هشتم ماه 12 ماه که Sakyamuni به روشنگری دست یافت و به بودا تبدیل شد و برای یادبود در این روز مردم فرنی به یاد بودا تهیه و میخورند این فرنی به نام فرنی لبا نامیده می شود.

گفته میشود Sakyamuni پسر امپراتور Jinfan در شمال هند باستان است. گفته شده است که او نمیتواند رنج مردم را از بیماریها تحمل کند. بنابراین او تاج و تخت را ترک کرده و به انجام فضیلت های دینی روی می آورد. در راه رسیدن به آموزه های بودیسم، روزی که او خیلی گرسنه و خسته بوده یک دختر چوپان او را با فرنی پخته شده با لوبیا و برنج غذا میدهد بنابراین Sakyamuni قادر به ادامه سفر و مسیر خودش میشود. شش سال بعد، در روز هشتم ماه دوازدهم، او به یک بودا زیر درخت بودا تبدیل شدو برای به یاد آوردن رنج های که کشیده است، به مردم این روز از سال را فرینی نذر می داده است.


تاریخ دقیق جشنواره Laba به میلادی

2016---January 5th, 2017

2017---January 24th, 2018

2018---January 13th, 2019

2019---January 2nd, 2020

سنت و رسم ها

اصلی ترین سنت این روز پخت فرینی برنجی و سوپر سیر است

فرینی برنجیlaba Rice Porridge

فرینی لابا به طور عمده در شمال شرقی چین، شمال غربی چین ( به سمت جنوب پایین رودخانه یانگ تسه ) محبوب غذا برای این جشن است. دلیل اش آنست که سلسله Song سونگ (960-1279 میلادی)، این غذا را خوراک سنتی در جشنواره Laba می دانسته است. همچنین در طول سلسله qing چینگ (1644 - 1911 میلادی)، امپراطوران معمولا فرینی لبا را به عنوان غذای رسمی خود ارائه می دادند. همچنین معبدهای بودایی فرینی برنجی Laba به فقرا برای نشان دادن ایمان خود به بودا نذری می دادند.

فرنی Laba معمولا حاوی برنج بلغاری، گندم، ذرت، دانه های لوتوس، بادام زمینی، گوشت ، لوبیا قرمز، نخود فرنگی، ارزن، کشمش و برخی از مواد دیگر است. اکثرا از هشت تا از ماده ها برای پخت استفاده میشود و در نهایت مواد را در آب میجوشانند. با اضافه کردن کمی شکر یا نمک بسته به نظر شما؛ غذا طمع بهتری میگیرد.


سیر laba

سوپ سیر laba در جشنواره Laba در شمال چین مرسوم است. وتهیه آن بسیار آسان است. مواد تشکیل دهنده سیر و سرکه است. پس از لایه برداری از سیر و قرار دادن آن در یک شیشه و پر کردن آن با سرکه (شکر نیز می تواند اضافه شود)، تقریبا بیست روز بعد سیر سبز خواهد شد. مردم معمولا آن را همراه با dumplings در اوج جشنواره بهار می خورند.

 

 

برچسب ها:

 

تمامی حقوق برای سایت دروازه ایران و چین محفوظ می باشد
京ICP备16062481号-1