دیوار چین در آب ( اطراف شهر پکن)

اگر مشتاق بازدید از مکانی خلوت تر هستید حتما سری به- Huanghuacheng -北京黄花城水长城بزنید.بهترین وقت بازدید از این منطقه، تابستان تا اوایل پاییز است. جاده دسترسی مناظر زیبایی در خود گنجانده که از جمله می توان به گل‌های رنگارنگ کنار جاده اشاره کرد. نام گذاری این منطقه نیز بر پایه منظره چشم نوازی است که گل های زرد در گذر از جاده دسترسی به رهگذران تقدیم می کند. Huanghua به معنی گل های زرد است.منطقه ای واقع شده در پوشش جنگلی که رودخانه Huaijiu در کنار آن قرار دارد

دیوار چین در آب ( اطراف شهر پکن)

 

معرفی

با توجه به گستردگی دیوار چین، برای بازدید از آن می توان خود را به نقاط مختلفی از آن رساند که هر یک به منظوری شاخص شده اند. ، Badaling ، Mutianyu، Juyongguan Pass، Simatai، Jinshanling، Gubeikou، Huanghuacheng، Jiankou، Water Pass، Lupiguan ، Badaling Remnantو Xiangshuihu از نقاطی هستند که هر یک زیبایی خاص خود را دارند. اکثر این نقاط شلوغ و مملو از جمعیت است. اما اگر مشتاق بازدید از مکانی خلوت تر هستید حتما سری به- Huanghuacheng -北京黄花城水长城بزنید.

بهترین وقت بازدید از این منطقه، تابستان تا اوایل پاییز است. جاده دسترسی مناظر زیبایی در خود گنجانده که از جمله می توان به گل‌های رنگارنگ کنار جاده اشاره کرد. نام گذاری این منطقه نیز بر پایه منظره چشم نوازی است که گل های زرد در گذر از جاده دسترسی به رهگذران تقدیم می کند. Huanghua به معنی گل های زرد است.

مسیر دسترسی

منطقه ای واقع شده در پوشش جنگلی که رودخانه Huaijiu در کنار آن قرار دارد. موقعیت جغرافیایی این مکان را می توان در عکس زیر مشاهده نمایید. همانطور که در شکل نشان داده شده است فاصله آن از مرکز شهر حدود 65 کیلومتر و در شرایط بدون ترافیک یک ساعت و نیم به طول خواهد انجامید.

پس از طی این مسیر دروازه ورودی غربی و محل فروش بلیط خواهیم رسید. لازم است. برای افراد بزرگ سال و کودکان که قد آنها بیشتر از یک متر و بیست سانت باشد بلیط 45 یوانی تهیه گردد. دانش آموزان و دانشجویان غیر از مقطع دکترا شامل تخفیف خواهند بود و 22 یوان پرداخت خواهند کرد. بازدید از این مکان در ماه‌های آوریل تا اکتبر از 8:30 صبح تا 5 بعد از ظهر امکان پذیر خواهد بود. البته در برخی روزهای ماه می (اردیبهشت) و اکتبر (مهر) ساعات کاری کمی افزایش خواهد داشت و در زمستان و ماه‌های نوامبر و مارچ (بهمن و اسفند) نیز نیم ساعت به پایان ساعت کاری اضافه خواهد شد.

به محوطه که وارد می شویم نقشه سایت برای انتخاب مسیر و اطلاع از مکان‌هایی که امکان بازدید از آنها وجود دارد قابل روئیت خواهد بود. همانطور که عنوان شد مسیر دری شزقی انتخاب شده است که موقعیت مکانی بر روی نقشه نشان داده شده است

راهپیمایی پر از فراز و فرود خواهد بود و برای بازدید نسبتا کامل از مکانهای دیدنی صرف 5 تا 6 ساعت پیاده روی لازم است. می توان از دو مسیر راهپیمایی را ادامه داد. مسیری که از بالای سد عبور می کند و مسیری که از پایین آن می گذرد. هر دو مسیر در محل فروش بلیط قایق‌های برقی و پدالی به هم می رسند. در امتداد مسیر به ساحل مصنوعی شنی خواهیم رسید که تجهیزاتی برای بازی کودکان در آن تعبیه شده است. پس از گذر از دامنه جنگلی تپه‌هایی که دیوار بر روی آن بنا نهاده شده به ابتدای پله‌های دیوار خواهیم رسید که از دریاچه پشت سد بنا نهاده شده است.

 

 

برچسب ها: پکن  تفریحی  گردشگری 

پست های مشابه

 

تمامی حقوق برای سایت دروازه ایران و چین محفوظ می باشد
京ICP备16062481号-1