شهر ساحلی بی دی خه- ‌beidaihe-北戴河

شهر ساحلی بی دی خه- ‌beidaihe-北戴河  در استان خه بی- Hebei قرار دارد که در فاصله 253 کیلومتری از شهر پکن قرار دارد. این یک شهر تفریحی ساحلی در کنار دریای Bohai در شمال شرقی چین است. سواحل طولانی و شنی آن با آب های کم عمق اش شناخته شده است.بهترین روش مسافرت به این شهر بوسیله قطار می باشد که از ساعت 8 صبح تا 9 شب هر روز حداقل هر ساعت یک حرکت وجود دارد پرسرعت ترین قطار این فاصله را دو ساعته طی می کند که هزینه بلیط آن حدود 80 یوان است

شهر ساحلی بی دی خه- ‌beidaihe-北戴河

 

شهر ساحلی بی دی خه- ‌beidaihe-北戴河  در استان خه بی- Hebei قرار دارد که در فاصله 253 کیلومتری از شهر پکن قرار دارد. این یک شهر تفریحی ساحلی در کنار دریای Bohai در شمال شرقی چین است. سواحل طولانی و شنی آن با آب های کم عمق اش شناخته شده است.

بهترین روش مسافرت به این شهر بوسیله قطار می باشد که از ساعت 8 صبح تا 9 شب هر روز حداقل هر ساعت یک حرکت وجود دارد پرسرعت ترین قطار این فاصله را دو ساعته طی می کند که هزینه بلیط آن حدود 80 یوان است ولی اگر از قطارهای کندتر بخواهید استفاده نمایید حداکثر 4 ساعت طول خواهد کشید که هزینه بلیط آن 25 یوان میشود.

هزینه هتل در تابستان در این شهر بالا هست و ارزانترین هتل ها که فاصله با ساحل دارند حدود شبی 250 یوان میشود.

شما در شهر بی دی خه نمیتوانید هتلی با ساحل اختصاصی پیدا کنید و کلیه سواحل شهر برای استفاده عموم می باشد ولی هتل هایی که در 30 تا 40 کیلومتری خارج شهر قرار دارند بعضا دارای سواحل اختصاصی می باشند. بعنوان مثال هتل Arcadia seaside holiday hotel Beidaihe این خصوصیات را دارد.(در صورت اسکان در اینگونه هتل حتما از قبل به فکر وعده های غذایتان باشید زیراکه غذاهای رستوران های هتل غیر حلال و گران هستند و فاصله شما از شهر حداقل 20 دقیقه معادل 80 یوان می باشد همچنین اکثرا هزینه اقامت در اینگونه هتل ها در تابستان بالا- 700 یوان شبی-هست)

نکته دیگر آنست که آب دریای شهر بی دی خه بسیار شورتر از آب های دریای خزر است و شاید ایرانی ها از بودن در آب آن لذت نبرند لذا توصیه میشود حتما از هتل هایی با استخرهای خصوصی استفاده نماییدکه بتوانید در صورت عدم تمایل از دریا، تفریحات آبی تان را در استخر انجام دهید.

در طراحی شهری از معماری های روسی استفاده شده است و تابلوهایی به زبان روسی در سطح شهر دیده میشود همچنین توریست های روس هم زیاد به این شهر رفت و آمد دارند . به غیر سواحل آن؛ پارک ببر سنگی که نام آن بر اساس شکل ظاهری تخته سنگها نامیده شده است، در اصل یک پارک تفریحی با زمین بازی را ابه شما ارائه می دهد. همچنین منطقه کوه لیانفنگ (Lianfengshan Park)، که به خاطر پرندگان مهاجر شناخته می شود، دارای صخره های جنگلی، مسیرهای پیاده روی و غارهایی می باشد.همچنین بخشی دیگری از دیوار چین منتهی به آب بنام Shanhaiguan Great Wall در نزدیکی این منطقه قرار دارد.

در ادامه عناوین چند مکان دیدنی در این شهر آورده شده است:


www.beidaihe.gov.cn

 

 

برچسب ها: تفریحی  پکن  گردشگری 

پست های مشابه

 

تمامی حقوق برای سایت دروازه ایران و چین محفوظ می باشد
京ICP备16062481号-1